12 грудня в НТУУ «КПІ» відбулося спільне засідання Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України та Ради молодих учених КПІ.

Участь у засіданні взяли голова Ради молодих учених при МОН України доцент Полтавського національного педагогічного університету Юрій Кращенко, голови Рад молодих учених та представники низки провідних українських вишів, голова Ради молодих учених НТУУ «КПІ» Олег Білецький та інші.

З вітальним словом перед учасниками наради виступив проректор НТУУ «КПІ» з наукової роботи академік НАН України Михайло Ільченко. Він розповів про підтримку в КПІ діяльності молодих дослідників, напрями і форми такої роботи; про загальні проблеми, які нині постали перед вітчизняною вищою школою та науковим співтовариством; про важливість участі громадських організацій, що об’єднують учених, у роботі над удосконаленням нормативно-правової бази української освіти і науки тощо. Його виступ вийшов далеко за рамки звичайного урочистого привітання і визначив деякі напрями подальшої роботи засідання.

Такий само діловий характер носив і виступ голови Ради молодих учених при МОН України Юрія Кращенко, в якому пролунали не лише стурбованість процесами, що нині відбуваються в системі управління українською вищою освітою та організації наукової діяльності, але й міркування про те, як поліпшити ситуацію і як забезпечити врахування пропозицій об’єднань науковців при розробці документів, що унормовуватимуть діяльність галузі.

Друга частина засідання була присвячена розгляду пропозицій до Стратегії реформування вищої освіти в Україні до 2020 року. Окрім того, учасники засідання обговорили конкретні питання організації функціонування Рад молодих учених університетів і налагодження співпраці між ними, проблеми нормативного забезпечення їх діяльності та інше.

Дата події