11 березня у виставковому залі Українсько-Японського Центру НТУУ «КПІ» відкрилася фотовиставка «Пов’язані посмішкою».

Виставку приурочено до роковин Великого Східно-японського землетрусу – одного з найпотужніших землетрусів в історії Японії. Вона і відкрилася точно о 14-46 – саме цієї години три роки тому відбулися перші поштовхи цього небаченого за своїми масштабами землетрусу, який охопив Північно-Східне узбережжя головного острова Японії Хонсю. Тож і церемонія розпочалася з хвилини мовчання на вшанування пам’яті жертв тієї страшної трагедії.

«Дуже приємно, що українці, попри нинішні труднощі в їх країні, пам’ятають про трагедію, яка спіткала Японії три року тому, про її жертв і підтримують наш народ, – наголосив у своєму вітальному слові Перший секретар Посольства Японії в Україні з питань культури та інформації Танджі Хідеюки.

На виставці представлені роботи фотографа усмішок з Японії Като Юічі. Фотографії є своєрідним посланням дітей з регіону Тохоку – регіону, який постраждав у результаті землетрусу, цунамі та аварії на АЕС Фукуcіма в березні 2011 року. Усміхнені обличчя дітей та їх батьків на його фотографіях – яскраве свідчення непереборної сили духу японського народу та його оптимізму. Проте на виставці експонуються не лише портрети і жанрові сцени за участю дітей. Є там й краєвиди постраждалих регіонів, вражаючі зображення жахливих слідів стихії та фотографії людей, які працюють над подоланням її наслідків.

Виставка працюватиме до 16 березня включно. Графік роботи: середа-п’ятниця – з 11.00 до 19.00, субота - неділя – з 12.00 до 18.00. Вхід вільний.

Українсько-Японський Центр НТУУ «КПІ» розташований на 4 поверсі Науково-технічної бібліотеки НТУУ «КПІ» (просп. Перемоги, 37).