Ви є тут

Відзначення 110-річчя профспілкового руху КПІ


2013.11.05 Відзначення 110-річчя профспілкового руху КПІ

5 листопада НТУУ «КПІ» відзначив 110-річчя свого профспілкового руху. В урочистому засіданні взяли участь почесний голова Профспілки працівників освіти і науки України Леонід Сачков, ректор НТУУ «КПІ» Михайло Згуровський, голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь, заступник голови Київської міської ради профспілок Володимир Рижих, начальник відділу організаційної роботи Профспілки працівників освіти і науки України Валерій Миронов, голова профкому студентів НТУУ «КПІ» Андрій Гаврушкевич, голова профкому Технічного університету Республіки Молдови Іон Показной, профспілковий актив університету та інші.

Профспілкова організації НТУУ «КПІ» – одна з найстаріших у Києві. Традиції її закладалися далекого 1903 року, коли у новоствореному КПІ було організоване «Общество вспомоществования нуждающимся студентам Киевского политехнического института Императора Александра ІІ», яке, втім, опікувалося не лише студентами, але й співробітниками інституту. У 1907 році було створено й окреме Товариство взаємодопомоги робітників і службовців КПІ.

«Профспілкова організація пройшла всі випробування, які випали на долю колективу інституту і завжди брала участь у всіх процесах, які переживав КПІ, – наголосив у своєму виступі, який відкривав урочистості, голова профспілкового комітету співробітників НТУУ «КПІ» Віталій Молчанов. – Профспілкова організація поставила за свою мету захист інтересів студентів і співробітників, і цю важливу функцію виконувала впродовж усіх років свого існування».

Навіть у найтяжчі часи, які довелося пережити КПІ разом з нашою країною, інститутська профспілка завжди стояла на сторожі інтересів членів трудового колективу і студентства. Цьому не могли завадити ані буревії вітчизняної історії, ані намагання у певні періоди політизувати діяльність профспілок, ані останні десятиріччя перетворень суспільного життя держави. Профспілка КПІ завжди залишалася вірною своїй головній меті. Про це говорили почесні гості, які завітали на свято профспілкового активу університету, а ще – про активну участь профспілки КПІ в житті профспілок Києва і України та про її особливу згуртованість і принциповість.

З нагоди 110-річчя профспілкового руху КПІ найактивнішим його учасникам були вручені нагороди профспілки університету та керівних органів Профспілки працівників освіти і науки України.

Закінчилися урочистості концертом Народної капели бандуристів НТУУ «КПІ».

x

Електронний кампус

Інформаційні ресурси

Викладачі КПІ

GitHub репозиторій