29 травня у залі Вченої ради НТУУ «КПІ» відбулися урочистості з нагоди відзначення 20-річчя кафедри телекомунікацій і 10-ої річниці від дня утворення на її базі Навчально-наукового Інституту телекомунікаційних систем НТУУ «КПІ».

Збори, на які прийшли всі покоління студентів, викладачів і працівників ІТС, а також представники органів державної влади, Національної академії наук України, колеги ювілярів з інших університетів і партнери з галузевих підприємств, організацій та бізнес-структур відкрив ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський.

«У нашому університеті ми по праву пишаємося Інститутом телекомунікаційних систем, – наголосив він у своєму вітальному слові. – Успіхам інституту сприяє кілька факторів. Перший – стрімкий розвиток інформаційного суспільства і все більший вплив сучасних інформаційно-комунікаційних технологій на всі сфери життя сучасної людини. Але значно важливішим є все ж таки другий – це люди, які тут працюють. Адже в ІТС зібралася блискуча когорта вчених, викладачів, дослідників. У цьому колективі – 11 лауреатів Державних премій у галузі науки і техніки СРСР, УРСР і України. Науковці та викладачі інституту працюють на передньому краї наукового прогресу і це є ще однією запорукою забезпечення високої якості підготовки в його стінах фахівців для вітчизняної економіки. Недарма ж 14 його студентів останніми роками здобули перемоги на Всеукраїнських студентських олімпіадах і конкурсах».

Про етапи становлення й історії кафедри телекомунікацій та Інституту телекомунікаційних систем розповів проректор НТУУ «КПІ» з наукової роботи і, водночас, перший і незмінний директор інституту академік НАН України Михайло Ільченко. Цю розповідь присутні сприймали дуже тепло, оскільки для переважної більшості з них це – сторінки і їх особистої біографії.

Колектив кафедри та ІТС привітали заступник Голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Олександр Корнейко, член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації Ірина Поліщук, Голова Правління ВАТ «Меридіан» В’ячеслав Проценко, директор Інституту кібернетики ім. В.М. Глушкова НАНУ академік НАН України Іван Сергієнко, директор Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАНУ член-кореспондент НАН України, президент Малої академії наук України, народний депутат України кількох скликань Станіслав Довгий, проректор Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова Вадим Каптур, заступник директора Київського коледжу зв’язку Олексій Коновалов, член Правління ПАТ «Укртелеком» Віктор Пінчук, керівник програм «Партнерство в навчанні» компанії «Майкрософт Україна» Олександра Сизова, радник голови Національного космічного агентства України Едуард Кузнецов, випускник ІТС Віталій Якушев і студент 5 курсу ІТС Сергій Кашуба.

Під час урочистостей ряд працівників ІТС отримали грамоти і відзнаки органів державної влади України та НТУУ «КПІ».

Учасників зборів за допомогою засобів сучасного зв’язку також привітали випускники інституту, які нині проходять стажування в університетах Лондона та Дрездена.

Закінчилися урочистості «Піснею про ІТС», яку написали і відзняли у формі відеокліпу випускники інституту, і яка вже стала його гімном.

Дата події