25 квітня 2013 року в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» пройшла ХІ Міжнародна молодіжна науково-практична конференція «Історія розвитку науки, техніки та освіти» за темою «Розбудова дослідницького університету». Її було проведено у рамках Міжнародного молодіжного симпозіуму з історії науки і техніки «Пріоритети української науки».

Організаторами конференції виступили Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», фізико-математичний факультет НТУУ «КПІ», Національна академія наук України, Центр досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України, Державний політехнічний музей при НТУУ «КПІ» та Науково-технічна бібліотека ім.. Г.П.Денисенка НТУУ «КПІ». Участь у конференції взяли наукові співробітники, студенти і аспіранти фізико-математичного та інших факультетів і інститутів НТУУ «КПІ», представники Національної академії наук України, Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г. М. Доброва НАН України, працівники Державного політехнічного музею при НТУУ «КПІ».

Конференція розпочалася з пленарного засідання, яке відкрив проректор з наукової роботи КПІ академік НАН України Михайло Ільченко, та проводилася за трьома секціями: «Роль особистості в науці. Феномен наукової та науково-технічної школи», «Сторінки історії природничих та технічних наук в Україні та світі. Фізика та сучасний технологічний світ», «Розвиток освіти в Україні та світі. Методологія навчання фізико-математичних наук». Усього на розгляд організаційного комітету конференції надійшли тези доповідей за більш як 125 темами.

А.О. Носов демонструє дослід Н. Тесли

Заходи, передбачені програмою другого дня Міжнародного молодіжного симпозіуму «З історії науки і техніки «Пріоритети української науки», відбудуться 26 квітня у Центрі досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України.