11 березня на Площі знань НТУУ «КПІ» пройшла акція «Вогні скорботи» на вшанування пам’яті жертв Великого землетрусу і цунамі 2011 року. В акції взяв участь Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Саката Тоічі.

Перед присутніми виступили проректор НТУУ «КПІ» Сергій Сидоренко, директор Українсько-Японського центру НТУУ «КПІ» Осаму Мідзутані та автор фільму «Афтершок», присвяченого трагедії та героїзму людей, долі яких докорінно змінилися після землетрусу і атомної катастрофи на АЕС «Фукусіма-1», український телережисер і телеведучий Андрій Пальчевський. Після мітингу на великому екрані просто неба пройшла демонстрація фільму.

На завершення акції у пам’ять про тих, чиє життя забрали землетрус і цунамі. учасники акції запалили свічки.

Організатором заходу виступив Українсько-Японський центр НТУУ «КПІ» за підтримки Посольства Японії в Україні.

«Вогні скорботи»

Наслідки цунамі в Японії11 березня 2013 року Українсько-Японський Центр НТУУ «КПІ» за підтримки Посольства Японії в Україні проведе захід «Вогні скорботи», присвячений ушануванню пам’яті жертв, які загинули під час землетрусу в Японії у 2011 році.

Акція відбудеться о 19.00 на Площі Знань НТУУ «КПІ» (біля Науково-технічної бібліотеки НТУУ «КПІ»).

Учасникам буде показано документальний фільм «Афтершок» Андрія Пальчевського про найбільш руйнівну природну катастрофу в Японії.

Жертвами великої води стали понад 26 тисяч людей, сотні тисяч залишилися без житла та засобів до існування. Ця ядерна криза змусила весь світ заговорити про безпеку мирного атома.

Знімальна група Першого Національного телеканалу України та автор фільму Андрій Пальчевський побували в Японії в найбільш постраждалих регіонах і на власні очі побачили, як країна відновлюється після однієї з найбільших в історії людства катастроф.

Глядачам демонструватимуться унікальні кадри лиха, яке шокувало весь світ; картини міст, які стихія стерла з лиця землі; вони почують розповіді потерпілих та інтерв’ю з людьми, які безпосередньо займаються відновленням Японії.

Під час демонстрації фільму присутні зможуть залишити свої побажання на стендах.

О 19.56 відбудеться запалення свічок та буде прочитано молитву на знак солідарності та на вшанування пам’яті жертв землетрусу та цунамі.

Запрошуємо небайдужих взяти участь в акції вшанування пам’яті жертв трагедії.