Ви є тут

Краса і сила рідного слова


2012.11.14 Урочистий захід, присвячений Дню української мови та писемності

"Чужу мову можна вивчити за шість років,
а свою треба вивчати все життя"

Вольтер

14 листопада викладачі кафедри української мови, літератури та культури та студенти урочисто відзначали День української мови, підвівши підсумки та визначивши переможців у творчому конкурсі та олімпіаді з української мови, які вже більше десяти років поспіль проводяться в нашому університеті.

Добрим зачином свята став виступ молодих виконавців українських пісень під супровід бандури, студенток Музичної академії Марії Гримайло та Олени Мальчик. Щиро та натхненно звучали неперевершені народні твори, мелодії знаних та сучасних українських композиторів.

Зацікавленість викликала і доповідь гості цьогорічного заходу, відомого мовознавця, викладача Києво-Могилянської академії Орисі Мар'янівни Демської про місце української мови в сучасному світі, про її основні функції, про актуальні питання розвитку рідної мови на сучасному етапі.

А потім аудиторія щедро одаровувала оплесками тих, хто став найкращим у конкурсній програмі. Цього року олімпійська вершина підкорилася майбутньому математику, студентці групи КМ-22, ФПМ Діні Мансуровій. Срібло поділили студенти ФМФ Андрій Іваницький, група ОФ-21 та Олена Казьміна, група КВ-23, ФПМ. Третє місце у студентки факультету соціології та права Анастасії Тараненко, група СЛ-21.

Літературний конкурс, на думку голови журі О.М.Новак, вирізнявся широкою палітрою прозових творів: були тут і фантастичні оповідання, і ландшафтне есе, і філософські розмірковування, і фентезі. Тематика потішила тим, що молоді літератори переймаються не лише пошуком власного шляху, – їм не байдужі долі тих, хто живе поруч. Кращими серед майстрів римованого рядка стали студентки ФММ Світлана Дударенко та Катерина Пузирна, а також Ірина Руденко, ФЛ. Літературний переклад гідно представила Вікторія Нікітіна з факультету лінгвістики. Отримали нагороди і публіцисти – Оксана Соцька, ФЛ, Ольга Рубанчук, ФЛ та Євгенія Грищенко, ФММ. У прозі журі відзначило роботи Наталі Таран з ІТС, Ірини Виговської, ФЛ, Віталія Левченка, ФЕЛ, Антона Петровського, ФБТ та Аліни Лялюхіної з факультету лінгвістики.

А.Ф.Нечипоренко, доцент кафедри української мови, літератури та культури ФЛ, Фото Ю.Бондаренко

x

Електронний кампус

Інформаційні ресурси

Викладачі КПІ

GitHub репозиторій