Візит Надзвичайного і Повноважного Посла Бразильської Республіки в Україні

НТУУ "КПІ" має давні і усталені відносини з університетами Бразилії. Останнім часом співпраця України з цією південноамериканською державою, насамперед, у торговельно-економічній, космічній, та енергетичній галузях постійно розширюється. Тож науково-освітня сфера має зайняти в цьому процесі належне місце. Пропозиції щодо інструментів, які сприятимуть цьому, і напрямів можливих спільних проектів обговорили  Надзвичайний і Повноважний Посол Бразильської Республіки в Україні Антоніо Фернандо Круз-де-Мелло, який відвідав НТУУ "КПІ" 22 травня, і ректор університету Михайло Згуровський.

На початку візиту проректор з міжнародних зв'язків Сергій Сидоренко за традицією коротко розповів послу Бразилії та працівникам посольства, які його супроводжували, про університет і його історію та  ознайомив їх з експозицією Державного політехнічного музею при НТУУ "КПІ". Гості також  оглянули маятник Фуко й історичний зал засідань Вченої ради університету. Після закінчення екскурсії учасники зустрічі обговорили плани  співробітництва на найближчий час і подальшу перспективу.

"Співпраця між нашими країнами може бути дуже продуктивною. Останнім свідченням зацікавленості у ній на найвищому рівні є скасування Бразилією на початку цього року візового режиму для українських громадян, – наголосив  під час зустрічі Антоніо Фернандо Круз-де-Мелло і додав: – Надзвичайно перспективним напрямом зміцнення контактів між нашими державами я вважаю розширення співпраці між університетами України та Бразилії. У цьому контексті важливу роль відіграватиме візит в Україну делегації Федерального університету Ріо-де-Жанейро на чолі з його ректором, запланований на найближчий час".  Антоніо Фернандо Круз-де-Мелло висловив також пропозицію про заснування спільного Форуму ректорів університетів Бразилії та України як майданчика для ведення постійного діалогу та планування і розгортання співпраці між ними.

"Я дуже високо оцінюю ідею пана посла щодо створення Форуму ректорів університетів Бразилії та України, – сказав ректор НТУУ "КПІ" Михайло Згуровський. – Наш університет з вдячністю пристає на вашу  пропозицію, тож з нашого боку ця ініціатива матиме безсумнівну підтримку. Вже сьогодні ми розпочнемо працювати над цим проектом".

Учасники зустрічі обговорили можливий формат майбутнього Форуму і деякі організаційні моменти його реалізації.

Насамкінець Надзвичайний і Повноважний Посол Бразильської Республіки в Україні Антоніо Фернандо Круз-де-Мелло передав ректорові НТУУ "КПІ" проект угоди про співпрацю, підготовлений Федеральним університетом Ріо-де-Жанейро, і висловив міркування щодо можливої дати наступної зустрічі.

Дмитро Стефанович