НТУУ «КПІ» відвідав міністр освіти та науки Литовської Республіки

22 листопада наш університет відвідав міністр освіти та науки Литовської Республіки Гінтарас Степонявічус . Він ознайомився з минулим і сьогоденням університету, оглянув експонати відділу авіації і космонавтики ім. І.Сікорського та основну експозицію Державного політехнічного музею при НТУУ “КПІ”.

Велику цікавість Гінтараса Степонявічуса викликав досвід діяльності Наукового парку "Київська політехніка" та його напрацювання щодо створення інноваційного середовища, в якому стало можливим реалізувати прозору систему забезпечення захисту, комерціалізації та виведення на ринок розробок і винаходів, зроблених науковцями, аспірантами і студентами КПІ.

Міністр освіти та науки Литовської Республіки обговорив з ректором і проректорами НТУУ "КПІ" питання налагодження академічної співпраці між КПІ й литовськими університетами, складнощі, з якими стикаються ВНЗ обох країн у ході модернізації системи вищої освіти та проблеми забезпечення реальної автономії університетів. І, звичайно, шляхи налагодження тіснішого партнерства та  можливості використання потенціалу наукових шкіл обох країн.

– У нас уже є доволі міцні зв'язки з Вільнюським та деякими іншими університетами Литовської Республіки, – зауважив під час бесіди ректор КПІ Михайло Згуровський. – Але сьогодні вони ґрунтуються на особистих зв'язках науковців. А ми хотіли б, щоб таке співробітництво мало системну основу, на рівні всієї галузі та окремих навчальних закладів, зокрема, звісно, й нашого.

– Сьогодні ми з головою Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимиром Семиноженком підписали Програму взаємодії українських і литовських науковців до 2015 року, – повідомив міністр освіти та науки Литовської Республіки Гінтарас Степонявічус. – Тож наше співробітництво має розширитися. 

Він також підкреслив, що для литовських університетів може бути надзвичайно корисним досвід КПІ в інноваційній діяльності, особливо напрацювання в цій сфері Наукового парку "Київська політехніка". А  наостанок додав, що про потенціал і можливі напрями співпраці з НТУУ "КПІ" обов'язково розповість представникам академічної спільноти Литовської Республіки.  

Інф. “КП”