Ви є тут

НТУУ «КПІ» відвідав міністр освіти та науки Литовської Республіки


2011.11.22 НТУУ «КПІ» відвідав міністр освіти та науки Литовської Республіки

22 листопада наш університет відвідав міністр освіти та науки Литовської Республіки Гінтарас Степонявічус . Він ознайомився з минулим і сьогоденням університету, оглянув експонати відділу авіації і космонавтики ім. І.Сікорського та основну експозицію Державного політехнічного музею при НТУУ “КПІ”.

Велику цікавість Гінтараса Степонявічуса викликав досвід діяльності Наукового парку "Київська політехніка" та його напрацювання щодо створення інноваційного середовища, в якому стало можливим реалізувати прозору систему забезпечення захисту, комерціалізації та виведення на ринок розробок і винаходів, зроблених науковцями, аспірантами і студентами КПІ.

Міністр освіти та науки Литовської Республіки обговорив з ректором і проректорами НТУУ "КПІ" питання налагодження академічної співпраці між КПІ й литовськими університетами, складнощі, з якими стикаються ВНЗ обох країн у ході модернізації системи вищої освіти та проблеми забезпечення реальної автономії університетів. І, звичайно, шляхи налагодження тіснішого партнерства та  можливості використання потенціалу наукових шкіл обох країн.

– У нас уже є доволі міцні зв'язки з Вільнюським та деякими іншими університетами Литовської Республіки, – зауважив під час бесіди ректор КПІ Михайло Згуровський. – Але сьогодні вони ґрунтуються на особистих зв'язках науковців. А ми хотіли б, щоб таке співробітництво мало системну основу, на рівні всієї галузі та окремих навчальних закладів, зокрема, звісно, й нашого.

– Сьогодні ми з головою Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимиром Семиноженком підписали Програму взаємодії українських і литовських науковців до 2015 року, – повідомив міністр освіти та науки Литовської Республіки Гінтарас Степонявічус. – Тож наше співробітництво має розширитися. 

Він також підкреслив, що для литовських університетів може бути надзвичайно корисним досвід КПІ в інноваційній діяльності, особливо напрацювання в цій сфері Наукового парку "Київська політехніка". А  наостанок додав, що про потенціал і можливі напрями співпраці з НТУУ "КПІ" обов'язково розповість представникам академічної спільноти Литовської Республіки.  

Інф. “КП”

x

Електронний кампус

Інформаційні ресурси

Викладачі КПІ

GitHub репозиторій