Зустріч з представниками японських університетів

11 березня в залі Адміністративної Ради НТУУ «КПІ» відбулася  зустріч керівництва НТУУ «КПІ» та представників восьми японських університетів. Вона стала офіційним початком візиту провідних вищих навчальних закладів Японії в Україну – першого в історії двох наших країн заходу у форматі робочого спілкування представників найвідоміших у своїх державах вищих навчальних закладів. На жаль, перший день візиту збігся в часі з страшними природними катаклізмами – землетрусом і цунамі, – які прокотилися по містах і містечках Японії. Тож своє привітання гостям ректор НТУУ «КПІ» академік Михайло Згуровський розпочав зі слів співчуття і підтримки.

Зустріч японських і українських освітян швидко переросла в ділове спілкування фахівців, які попри те, що розмовляють різними мовами, розуміють одне одного з півслова. Це засвідчила активна участь гостей у засіданні Круглого столу з представниками вищих навчальних закладів Дніпропетровська, Донецька, Харкова, Одеси, Львова та інших українських міст, що відбувся наступного дня.

Наочно познайомитися з системою підготовки кадрів у Японії можна було на ярмарку «Освіта в Японії», який з успіхом пройшов також 12 березня дня в Палаці культури та мистецтв НТУУ «КПІ». Представники японських університетів надали надзвичайно докладну та вичерпну інформацію про свої навчальні заклади. Ця інформація була особливо цікавою з огляду на те, що деякі з представлених ВИШів обіймають високі позиції в Академічному рейтингу університетів світу (ARWU) й навіть виховали лауреатів Нобелівської премії.

Представники японських університетівНа жаль, спілкування з японськими гостями затьмарювалося час від часу згадкою про те, що переживають нині сотні тисяч їхніх співвітчизників, і очікуванням нових звісток про те, що відбувається нині в їх країні. Природна катастрофа, наслідки якої Японії ще треба подолати, не можуть, мабуть, не відбитися на програмах нашого подальшого співробітництва. Можливо, стане в пригоді український досвід ліквідації наслідків масштабних катастроф. Можливо, знадобиться допомога вітчизняних фахівців найрізноманітнішого профілю. І вже напевно – просто дружня підтримка. Адже дні візиту представників японських університетів засвідчили, що партнерство між українськими та японськими фахівцями вже переросло в дружбу.  

Пропонуємо переглянути відео про цю подію.