На урочистості з нагоди 61-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній 5 травня до зали засідань Вченої ради було запрошено ветеранів війни Київської політехніки.

Мелодії маршів і пісень, пов’язані зі славною подією, у виконанні військового оркестру ВІТІ, квіти кожному із учасників сприяли їх святковому, піднесеному настрою.

У президії урочистих зборів – В.В.Хільчевський, Ю.І.Якименко, М.З.Згуровський, В.І.Молчанов, Д.Л.Кузнєцов.

До учасників бойових дій, ветеранів трудового фронту із теплими словами щиросердних привітань звернувся ректор університету М.З.Згуровський. У своєму вітальному слові він, зокрема, зазначив, що 175 студентів і співробітників КПІ заплатили життям за травневу Перемогу 1945-го. Їх пам’ять, за пропозицією ректора, було вшановано хвилиною мовчання. Як неоціненний внесок в історію розвитку та досягнень Київської політехніки було охарактеризовано діяльність та названо поіменно колишніх фронтовиків, які у повоєнні роки повернулися в рідну альма-матер, розвивали її наукові школи, були деканами та зав. кафедрами, також було відзначено тих, хто нині успішно працюють у нашому університеті.

На початок роботи Ради ветеранів КПІ у 1946 році учасників бойових дій було 374 особи, зараз у колективі університету залишилося 72 учасники бойових дій та 95 ветеранів трудового фронту.

На завершення свого виступу Михайло Захарович, звертаючись до присутніх, сказав: “Без Ваших подвигів не було б України, Ваше життя і діяльність – це школа виховання молоді, взірець дієвого патріотизму, наочне свідчення єдності поколінь нашого народу. Честь і слава Вам – доблесні переможці, найкращі побажання добра, щастя, здоров’я”.

До оновленого монументу пам’яті політехнікам, які не повернулися з війни, на якому викарбувані в металі їхні прізвища, для покладання квітів від зборів було направлено делегацію ветеранів і представників військового інституту.

Зі словами подяки на адресу ректорату за вшанування ветеранів війни виступив професор В.В.Хільчевський, із привітаннями від військового інституту – курсант 5-го курсу К.В.Галеницький, голова Ради ветеранів університету Д.Л.Кузнєцов оголосив наказ про подяку та відзначення ветеранів грошовими преміями.

Далі був чудовий концерт Національної заслуженої капели бандуристів України, якою керує народний артист України Микола Гвоздь, традиційні фотографування на пам’ять та святковий обід.

May 22, 2006 || Автор: Інф. “КП”

Дата події