28 лютого виповнилося 70 років заступнику директора Інституту телекомунікаційних систем професору Євгенію Аркадійовичу Якорнову.

Є.А.Якорнов – випускник Київського вищого радіотехнічного училища протиповітряної оборони 1972 р. У 1979 р. захистив кандидатську дисертацію, у 1997 р. отримав наукове звання професора. З 2000 р. він працює на кафедрі телекомунікацій КПІ ім. Ігоря Сікорського, близько 15 років обіймає посаду заступника директора з навчально-виховної роботи ІТС.

Є.А.Якорнов викладає дисципліни: "Технічна електродинаміка та поширення радіохвиль", "Адаптивні системи в телекомунікаціях", "Наукова робота за темою магістерської роботи-1. Основи наукових досліджень", "Організація наукових досліджень та розробок у галузі телекомунікацій". Нині досліджує просторово-часову обробку радіосигналів у зоні Френеля для використання в телекомунікаційних системах і радіолокації. Є.А.Якорнов – автор понад 200 наукових праць, 17 навчальних посібників, має 70 винаходів та патентів. Як викладач ІТС він навчав понад 1300 бакалаврів, 780 спеціалістів, 430 магістрів, був керівником дипломних робіт 16 бакалаврів, 11 спеціалістів та 17 магістрів.

Євгеній Аркадійович відомий далеко за межами інституту – коли студентів інших факультетів питаєш, що їм відомо про ІТС, відповідають наступне: "Чули, у вас Якорнов викладає…" Залік з його основного курсу "Технічна електродинаміка та поширення радіохвиль" не всім студентам під силу скласти. Але ті, хто склав, про узгоджене навантаження запам'ятовують назавжди. І копію підручника передають із рук у руки, з року в рік. Він цінує розум та кмітливість: студентські успіхи на конкурсах та олімпіадах завжди просить висвітлювати в статтях про ІТС, періодично оновлює Дошку пошани та старається не забувати нікого.

"Запрошують на відкриття турніру з волейболу, це за півгодини, спробую встигнути", – під час одного з інтерв'ю для студентського видання "ІТС-ка" Якорнов відповідає на дзвінок. Активно тренуючись у минулому, сьогодні підтримує молодих спортсменів та відвідує спартакіади. А також не пропускає жодного студентського свята, байдуже де: в клубі, лісі чи на пляжі. Він старається підтримувати всі ініціативи; органи студентського самоврядування з ним на "ти".

Колектив ІТС вітає Євгенія Аркадійовича з ювілеєм. Бажаємо міцного здоров'я та наснаги в усіх справах!