Міжнародна кафедра ЮНЕСКО "Вища технічна освіта, прикладний системний аналіз та інформатика" (МКЮ) при Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

(КПІ ім. Ігоря Сікорського) та навчально-науковому комплексі "Інститут прикладного системного аналізу" (ННК "ІПСА") створено на підставі двосторонньої Угоди між ЮНЕСКО та КПІ ім. Ігоря Сікорського у грудні 1998 р. відповідно до Меморандуму про співробітництво між Урядом України і ЮНЕСКО від 18 листопада 1997 р. в межах Міжнародної Програми UNITWIN.

Головною метою діяльності МКЮ є реалізація комплексної програми досліджень в галузі вищої технічної освіти, методів прикладного системного аналізу, новітніх інформаційних технологій та їх застосування в системі освіти, для аналізу складних систем різної природи, наприклад, еколого-економічних, суспільних, технічних та інших.

МКЮ тісно співпрацює з Національною Комісією України у справах ЮНЕСКО, Європейським Центром вищої освіти (UNESCOCEPES), Міністерством освіти і науки України, Національною академією наук України, Інститутом ЮНЕСКО з інформаційних технологій в освіті (м. Москва), Українською філією EDNES (Earth Data Network for Education and Scientific Exchange – Мережа баз даних про Землю для освіти та наукових обмінів), CODATA (Committee on Data for Science and Technology of the International Council for Science), Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ), Українським центром дистанційної освіти при КПІ ім. Ігоря Сікорського, Українським центром ґендерної освіти при КПІ ім. Ігоря Сікорського, іншими українськими та міжнародними інституціями.