Студентські квитки як пільгові проїзні в метрополітені

Вже два роки студенти КПІ - власники студентських квитків з безконтактним інтерфейсом мають можливість використовувати їх як пільгові проїзні квитки для проїзду в метрополітені. Це звільняє від необхідності придбання окремого квитка.

На сьогодні 3469 студентів звернулося до КП «Київський метрополітен» для ініціалізації транспортних додатків студентських квитків для проїзду в метрополітені але, при цьому, тільки близько 2 тисяч студентів користуються ними. Водночас, за даними Студентської профспілкової асоціації міста Києва, для студентів НТУУ «КПІ» замовляється більше 7 тисяч проїзних квитків щомісячно. КП «Київський метрополітен» в умовах систематичного недофінансування витрачає значну суму коштів для виготовлення вказаних проїзних квитків.

Київський метрополітен звертається до студентів із проханням використовувати особисті студентські квитки як пільгові проїзні квитки для проїзду в метрополітені. Для того, щоб скористатися такою можливістю, слід лише виконати такі дії:

  1. ініціалізувати квиток в адміністрації КП «Київський метрополітен» за адресою пр. Перемоги, 35, кімн.113 (будівля над станцією  метро "Політехнічний інститут" Святошинсько-Броварської лінії);
  2. оплатити місячний студентський тариф у касі метрополітену;
  3. повторити п.2. в касах або в автоматах дозапису;
  4. після закінчення екзаменаційної сесії подовжити квиток в університеті.

Докладніша інформація щодо використання електронних студентських квитків як пільгових проїзних для проїзду в метрополітені  наведена нижче.

====================================================

Пам'ятка по використанню електронних студентських квитків для проїзду в Київському метрополітені

1. Загальні положення

Студентський електронний квиток (далі-квиток) засвідчує особу власника та є елементом інформаційно-аналітичної системи обліку і відшкодування пільг, що надаються на транспорті студентам вищих навчальних закладів. Ця система будується на основі сучасних технологій державної системи ІВС «ОСВІТА». Носієм інформації в електронному студентському квитку є вмонтований мікропроцесор (чіл-модуль), що надає можливість видавати квиток на весь період навчання студента, оперативно змінювати інформацію щодо його терміну дії, отримувати та обліковувати пільги, виконувати блокування в разі втрати, викрадення квитка або дострокового закінчення студентом навчання.

2. Запис квитка для проїзду в метрополітені

2.1. Перед використанням квитка для проїзду в метрополітені, студенту необхідно, для проведення його ініціалізації, звернутись на дільницю забезпечення засобами оплати проїзду КП «Київський метрополітен» за адресою: проспект Перемоги 35, кімната 113.

2.2. Після ініціалізації квитка, вперше потрібно записати на ньому ресурс на наступний календарний місяць в будь-якій касі метрополітену починаючи з 22 числа поточного місяця по 14 число включно наступного місяця, за встановленим для студентського проїзного квитка тарифом. В подальшому термін дії квитка продовжується у вказані вище терміни місяця, за встановленим для студентського проїзного квитка тарифом. В подальшому термін дії квитка продовжується у вказані вище терміни як в касах метрополітену, так і в автоматах дозапису безконтактних карток, що встановлені у вестибюлях станцій.

2.3. Квиток дає право проходу студенту на станції метрополітену тільки через автоматичні контрольні пункти протягом календарного місяця. Такий квиток використовується, як місячний проїзний квиток, для проїзду тільки в метрополітені.

2.4. У разі неможливості проходу на станції метрополітену за допомогою квитка, необхідно звернутися для його перевірки за адресою, вказаною в п.2.1. Якщо за результатами перевірки квиток потребує заміни, складається акт, який надається студенту.

3. Продовження квитка у навчальному закладі

3.1. Квиток потрібно продовжувати у навчальному закладі кожні півроку, після закінчення екзаменаційної сесії, відповідно до наказу ректора.

3.2. У разі втрати квитка, студент повинен повідомити відповідний банк-емітент та написати заяву на ім'я декана факультету (ректора) навчального закладу з проханням видати новий квиток. Втрачений квиток вважається недійсним з моменту втрати, тому пільги по ньому не надаються.

3.3. У випадку заміни квитка, в зв'язку з його пошкодженням, студент повинен написати заяву на ім'я декана факультету (ректора) навчального закладу та додати до неї акт перевірки квитка, отриманий в метрополітені.

3.4. При відрахуванні студента або закінченні навчального закладу, відповідно до наказу ректора, його квиток вноситься до стоп-листа. Пільги по такому квитку більше не надаються, а квиток здається в деканат (ректорат) навчального закладу. У разі відсутності квитка - складається відповідний акт. Пільги по квитку з закінченим терміном дії також не надаються.

3.5. У випадку відновлення студента у навчальному закладі, продовження терміну навчання, повернення втраченого квитка, студенту необхідно звернутись до деканату для поновлення дії квитка.

Головний інженер КП «Київський метрополітен» В. І.Зель
Проректор НТУУ «КПІ»  Г.Б.Варламов
Директор ПрАТ НТІ ПІТ Ю.В.Єсаулов
Генеральний директор ТОВ «Кард-Сістемс» А.С.Долинний