Прапор

З Днем Державного прапора України!

Шановні колеги!

Сьогодні вшановуємо один із символів Української Держави — Синьо-Жовтий Стяг. Цього дня 1991 року, вперше за десятиліття зневаги й заборон, народні депутати урочисто внесли до Верховної Ради України національний прапор.

Прапор, пронесений крізь війну

Прапор, що його київські політехніки, які воювали на сході України, пронесли крізь бої та вогонь, передано в дар університету.

Прапор

Прапор Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" - сапфірового кольору (#082567). В центрі схематичне зображення гербу КПІ на білому тлі із золотими лініями.

Історія становлення й утвердження Державного прапора України [До 20-ї річниці незалежності України]

Прапор як символ, спочатку як засіб сигналізації, виник за античних часів. Спершу використовувався в країнах Європи і поширився на українські землі в добу Середньовіччя. Найчастіше прапором вважався шматок тканини, прикріплений до списа, що мав вказувати на місце збору воїнів. Жодне військо без прапора не вирушало в похід і не вступало в бій. Слов'яни, за словами М.Карамзіна, обожнювали свої прапори і вірили, що у воєнний час вони є найсвятішими від усіх ідолів.