Віктору Михайловичу Сліденку – 70!

15 липня 2017 року виповнилося 70 років доценту кафедри електромеханічного обладнання енергоємних виробництв ІЕЕ, кандидату технічних наук Віктору Михайловичу Сліденку.

В.М.Сліденко в 1971 році закінчив Харківський авіаційний інститут за спеціальністю "Літакобудування". Працював на виробництві, навчався в заочній аспірантурі при Київському політехнічному інституті. У 1986 р. захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю 05.05.06 – "Гірничі машини". У 1988 році  почав працювати викладачем КПІ, з 1995 р. – доцент кафедри електромеханічного обладнання енергоємних виробництв ІЕЕ.

Віктор Михайлович є одним з провідних викладачів кафедри, веде всі види педагогічної діяльності, читає дисципліни "Комплекси, машини та обладнання", "Статистичне моделювання", "Математичне моделювання ЕМС" та ін. Він автор понад 180 наукових праць (у тому числі трьох монографій) і 70 винаходів, захищених авторськими свідоцтвами і патентами.

Пріоритетними напрямами наукових досліджень В.М.Сліденка є імпульсно-хвильові процеси, системи і пристрої в гірничій та нафтогазовій галузі з використанням новітніх інформаційних технологій, потужні дисипатори енергії на основі репульсивних клатратів. Він бере активну участь у наукових дослідженнях за державним замовленням за темами "Адаптивний маніпулятор віброхвильового руйнування гірських порід та видобутку корисних копалин", "Геотехнічний комплекс з інтелектуально-адаптивним виконавчим органом імпульсного руйнування гірських порід та  видобутку корисних копалин", "Енергозберігаючий адаптивний комплекс імпульсно-резонансної дії для розробки нафтових родовищ та видобутку корисних копалин" та ін. Віктор Михайлович – керівник Центру енергоощадних імпульсно-хвильових конструкцій, технологій та навчальних систем, який було створено з його ініціативи у 1998 р.

В.М.Сліденко – засновник щорічної науково-методичної конференції студентів і викладачів спеціальності "Електромеханічні системи геотехнічних виробництв" з проблем удосконалення машин та обладнання геотехнічних виробництв. Займає активну громадянську позицію, має дружні стосунки з колективом кафедри, користується повагою студентів і викладачів.

Колектив кафедри електромеханічного обладнання енергоємних виробництв, друзі, колеги щиро вітають ювіляра, бажають міцного здоров'я і творчої наснаги.