Візит дружби [представників С-пДТУ в КПІ]

2008.12.2 Візит керівництва Санкт-Петербурзького державного технічного університету

Президент Санкт-Петербурзького державного технічного університету (С-пДТУ), почесний доктор НТУУ “КПІ” Юрій Сергійович Васильєв та проректор з навчально-методичних об’єднань цього університету Володимир Миколайович Козлов 2 грудня відвідали Київську політехніку. У зустрічі взяли участь М.З. Згуровський – ректор НТУУ “КПІ”, М.Ю.Ільченко – проректор з наукової роботи, Г.Б. Варламов – проректор з навчально-педагогічної роботи, С.І. Сидоренко – проректор з міжнародних зв’язків та ін.

Вітаючи гостей, ректор університету М.З. Згуровський висловив глибоке задоволення розвитком та зміцненням дружніх зв’язків між нашими університетами. Він подякував Ю.С.Васильєву за ініціативи, започатковані понад десять років тому, які стали поштовхом до нового наповнення контактів між трьома політехніками, заснованими в Російській імперії одним монаршим указом. Нині понад 10 факультетів (інститутів) НТУУ “КПІ” установили прямі творчі зв’язки з колегами в С-пДТУ. Набирають сили й молодіжні контакти між КПІ та С-пДТУ: спортивні, освітні, культурологічні.

На зустрічі з російськими колегами йшлося про нові творчі проекти між НТУУ “КПІ” та С-пДТУ, що, зокрема, стосуються спільного видання монографій і підручників провідних учених наших університетів (головні редактори серії – президенти РАН та НАН України, заступники – М.З. Згуровський та Ю.С. Васильєв); підготовки історичних матеріалів про вчених та студентів, які поєднували Київську та Санкт-Петербурзьку політехніки, тощо. За результатами обговорення М.З. Згуровський та Ю.С. Васильєв підписали відповідну угоду, яка найближчим часом має втілитися в конкретні справи. За ініціативою директора Державного політехнічного музею НТУУ “КПІ” Н.С. Писаревської запропоновано підготувати пересувну виставку про відомих політехніків, яку показати в Санкт-Петербурзькому, Київському та Варшавському університетах.

Інф. “КП”