Навесні 2018 р. пішов із життя Юрій Никонович Москаленко – вчений-металознавець, педагог.

Народився Юрій Никонович 31 жовтня 1941 року. Вся наукова, педагогічна та організаційна робота Ю.Н. Москаленка була пов'язана з інженерно-фізичним факультетом Київської політехніки. Після закінчення в 1963 році Київського політехнічного інституту працював там же на посаді асистента, а з 1970 р., після захисту кандидатської дисертації, на посаді доцента кафедри металознавства, обладнання та технології термічної обробки металів. У 70-х роках минулого сторіччя впродовж п'яти років готував спеціалістів-металознавців в Університеті Алжиру.

Юрій Никонович завжди користувався величезною повагою та визнанням колег, був одним з найулюбленіших викладачів, безперечним авторитетом у студентів, аспірантів та наукової спільноти.

Успішно поєднував викладацьку діяльність з науковою, є співавтором більш ніж 100 публікацій у фахових виданнях, 2-х підручників для спеціальності "Металознавство": "Металознавство та обробка металів (у запитаннях та відповідях" (2000 р.), "Металознавство" (2001 р.).

Велику увагу Юрій Никонович приділяв громадській роботі: заступник декана з навчально-виховної роботи (1982–1987 рр.), редактор, шеф-редактор, кореспондент газети "Київський політехнік" (1988–2008 рр.).

Нагороджений знаком "Відмінник освіти України", почесною відзнакою за вагомий внесок у розвиток університету, зміцнення його державного та міжнародного авторитету, виховання висококваліфікованих фахівців, двома медалями та численними грамотами за плідну працю.

Світла пам'ять про вченого, прекрасного педагога і чудову людину назавжди збережеться у пам'яті його колег і учнів.