Валентин Георгійович Колобродов – доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри оптичних та оптико-електронних приладів приладобудівного факультету КПІ.

Автор понад 250 наукових статей, 50 патентів. Низку його монографій опубліковано в Німеччині та Китаї. Підручники Валентина Георгійовича неодноразово займали призові місця на конкурсі «Кращий підручник НТУУ “КПІ”». Член редколегії науково-технічного журналу «Артиллерийское и стрелковое вооружение», член спеціалізованих учених рад із присудження ступеня доктора технічних наук в НТУУ «КПІ».

Протягом багатьох років читав лекції в провідних технічних університетах і науково-дослідних інститутах Китаю, Німеччини та Угорщини.

Науковець досліджує оптичні та оптико-електронні прилади – тобто ті, що як носій інформації використовують світло.

«Ми з колегами вивчаємо космічні прилади, призначенні для спостереження за поверхнею Землі з космосу. Ці прилади використовують для різних цілей: починаючи від природоохоронних і аж до військового застосування», – пояснює Валентин Георгійович.

У своїй докторській дисертації науковець дослідив принцип побудови тепловізійних приладів, що дозволяють спостерігати вночі, адже реагують на тепло «нагрітих» об’єктів. Таким приладам усе одно – працювати вдень чи вночі.

Розробки дослідника використовуються для охоронних, розвідувальних систем і навіть у боротьбі з тероризмом.

Студенти професора з 2006 р. беруть участь і займають призові місця у щорічній міжнародній студентській олімпіаді «Оптотехніка» в Санкт-Петербурзі.

Колишні студенти Валентина Георгійовича сьогодні обіймають високі посади. Так, професор був керівником дипломної роботи та кандидатської дисертації нинішнього декана приладобудівного факультету Григорія Семеновича Тимчика. «Нині він мене трішки виховує. Я ж його підлеглий»,–  говорить усміхнений професор.

Викладав Валентин Георгійович і в теперішнього заступника декана ПБФ – абсолютного відмінника Володимира Івановича Микитенка.

Професор пишається своїм студентом Миколою Івановичем Лихолітом, генеральним директором знаменитого «Арсеналу», що нині зветься Казенним підприємством спеціального приладобудування «Арсенал». Саме в цієї високоповажної особи керівником докторської дисертації був Валентин Георгійович.

Керівником кандидатської дисертації Валентин Георгійович був також у директора Науково-дослідного інституту «Квант» Віктора Тарасовича Степановича.

З гордістю вчений згадує харизматичного Костянтина Андріюка, який сьогодні працює журналістом програми «ПроСпорт» на 1+1, а колись був його студентом.

Але найбільше наш викладач пишається своєю сім’єю. Сам у КПІ викладає. Син і невістка закінчили КПІ. А цього року двоє онуків вступили знов-таки до КПІ.

Побажаємо родині Колобродових продовжувати КПІшну династію!

Анюта Камонгар