19 червня 2017 року виповнюється 70 років завідувачу кафедри оптичних та оптико-електронних приладів приладобудівного факультету КПІ ім. Ігоря Сікорського професору, доктору технічних наук Валентину Георгійовичу Колобродову.

В.Г.Колобродов є випускником Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка за спеціальністю "Радіофізика і електроніка". Після закінчення університету він два роки (1970–1972) служив у лавах Радянської армії на посаді лейтенанта-інженера. У 1972 році вступив до аспірантури Київського політехнічного інституту, і в 1977 році захистив кандидатську дисертацію. Далі працював асистентом, доцентом, професором кафедри оптичних та оптико-електронних приладів. З 1994 року В.Г.Колобродов очолює кафедру оптичних та оптико-електронних приладів. У 1997 році захистив докторську дисертацію.

Сферою наукових досліджень професора В.Г. Колобродова є теплобачення, інфрачервона техніка, оптико-електронні системи спостереження, в т.ч.  космічного базування, метрологія оптичних та оптико-електронних систем. Під його керівництвом виконано більше 50 науково-дослідних робіт, у т.ч. 12 за Постановами ВПК СРСР, Кабінету Міністрів СРСР і України.

Валентин Георгійович – талановитий педагог, лектор та вчений, високоінтелектуальна творча особистість. Він є автором більше ніж 150 наукових праць, серед яких 10 підручників та навчальних посібників, 13 методичних праць, 7 монографій. Отримав понад 50 патентів та авторських свідоцтв. Його підручники і монографії видані не тільки в Україні, але й у Німеччині, Китаї. Підручник "Тепловізійні системи (фізичні основи, методи проектування і контролю, застосування)" рішенням Вченої ради університету визнано кращим підручником 2001 року.

Під науковим керівництвом Валентина Георгійовича захищено 14 кандидатських та 7 докторських дисертацій. Він є науковим консультантом докторантів і науковим керівником багатьох аспірантів. Протягом багатьох років читав лекції в провідних університетах і науково-дослідних інститутах Китаю, Німеччини та Угорщини.

Професор В.Г. Колобродов виконував і виконує значну науково-адміністративну роботу:  упродовж 12 років працював у приймальній комісії КПІ, був заступником декана приладобудівного факультету з виховної та наукової роботи, працював в експертній комісії ВАК України. Є членом двох спеціалізованих рад із захисту кандидатських і докторських дисертацій, членом редколегій кількох міжнародних науково-технічних збірників.

Головним здобутком професора В.Г.Колобродова як адміністратора є унікальний колектив кафедри оптичних та оптико-електронних приладів. Під його керівництвом створені і опубліковані методичні розробки з усіх навчальних дисциплін, що викладає кафедра. Розроблено низку нових методик викладання дисциплін, які значно підвищують ефективність навчального процесу. Викладачі кафедри публікуються в міжнародних періодичних виданнях та беруть участь у міжнародних конференціях. За ініціативою В.Г. Колобродова  на кафедрі були відкриті нові спеціалізації – "Комп'ютерно-інтегровані оптико-електронні системи та технології" та "Фотоніка та оптоінформатика". Про сучасний рівень освіти, яку здобувають студенти кафедри, свідчить успішна співпраця з Університетом Ле-Ман (Франція), де навчаються магістри кафедри.  Безконфліктність і доброзичливість Валентина Георгійовича в поєднанні з виваженою кадровою політикою створили на кафедрі мікроклімат, який сприяє плідній роботі всіх співробітників. Студенти кафедри поважають Валентина Георгійовича не тільки за високий професіоналізм, але й за чуйне ставлення до них.

За плідну наукову діяльність професор В.Г. Колобродов у 1998 році був нагороджений знаком "Відмінник освіти України", а в 2002, 2006 роках – Подякою Київського міського голови, є багаторазовим переможцем конкурсів "Викладач-дослідник" та "Лідер року". У 2014 році В.Г. Колобродов отримав Державну премію України в галузі науки і техніки.

Колектив приладобудівного факультету вітає професора Валентина Георгійовича Колобродова з його ювілеєм та бажає міцного здоров'я, довголіття, творчого натхнення та великого людського щастя!

Дата події