Шановні київські політехніки. За минулу добу (7-8 квітня 2022 року) за інформацією Генерального штабу ЗСУ зберігалася напружена ситуація на території Донецької і Луганської областей, Харківщини, Півдня України. Армією РФ наносилися ракетні удари по об’єктах оборонного комплексу, логістичної інфраструктури та житлових кварталах Харкова, інших міст Сходу України.

Президент України Володимир Зеленський виступив із зверненням до парламентів і народів Греції і Кіпру. Запропонував шляхи допомоги Україні. Зазначив, що разом з киянами до столиці почали повертатися дипломатичні представництва інших держав: посольства Словенії і Туреччини, посол Литви. Підписав Укази про нагородження 344 захисників Вітчизни, з них 5 удостоєні звання Герой України.

За інформацією віце прем’єр міністра Ірини Верещук, станом на 7 квітня вдалося евакуювати 4676 мирних жителів. З Маріуполя та Бердянська до Запоріжжя доїхали 3256 людей. З них з Маріуполя – 1205 людей. 2050 людей доїхали з міст Запорізької області: Пологи, Василівка, Бердянськ та Мелітополь. Сьогодні до міста Мелітополь доїде колона з 9-ти автобусів для евакуації. Автобусами буде доправлена також гуманітарна допомога.

Ректорат та Оперативний штаб університету сконцентрували свої зусилля на вирішенні наступних проблем:

1. На черговому засіданні Методичної ради КПІ 7 квітня 2022 року прийнято рішення про можливість вибору підрозділами моделей випускної атестації у формі захисту бакалаврської роботи або складання атестаційного екзамену за вибором студентів. Були спрощені процедури визнання результатів неформальної/інформальної освіти під час дії правового режиму воєнного стану, процедури та можливості обрання студентами дисциплін на 2022/2023 н.р. Затверджено нові сертифікатні програми, силабуси загальноуніверситетських дисциплін, надано рекомендації щодо друку навчальних видань.

2. Проведено он лайн день відкритих дверей ІМЗ. Готуються подібні заходи в інших підрозділах;

3. Розпочато проведення моніторингу серед студентів, щодо початку навчання. Станом на 7 квітня моніторингом охоплено 17241 осіб (що складає 95% від контингенту). Результати обробляються і будуть оприлюднені ближчим часом.

4. Продовжувалася робота за зверненнями студентів з батьками з Донецької та Луганської областей щодо їх розміщення в гуртожитках КПІ;

5. Продовжував працювати центр харчування мешканців укриттів та студентів волонтерів з числа тих, хто забезпечує життєдіяльність і безпеку в університеті;

6. У гуртожитках КПІ минула доба пройшла без надзвичайних подій. Перепускний режим контролювався працівниками і силами добровольців з числа студентів, гуртожитки було забезпечено усім необхідним. Цілодобово працювала аварійно-диспечерська дільниця, яка у разі необхідності виконувала профілактичні заходи та оперативно ремонтувала інженерні мережі гуртожитків;

7. Студенти КПІ - волонтери територіальної оборони несли варту на блок постах по периметру території університету, брали участь у переоснащенні захисних споруд за рекомендаціями працівників поліції, надавали іншу допомогу територіальній обороні у Солом‘янському районі;

8. Спеціалізованими військовими медиками проведено теоретичні та практичні заняття з надання невідкладної першої домедичної допомоги для 20-ти представників територіальної оборони Університету і працівників Департаменту безпеки;

9. На території КПІ належним чином забезпечувався правопорядк. Працювали пости Національної поліції, Територіальної оборони Департаменту безпеки КПІ, три автопатрулі;

10. Оперативна група департаменту безпеки КПІ здійснила обхід 1, 6, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 27, 30-го навчальних корпусів та Центру культури і мистецтв, виконали повторну перевірку дахів та підвальних приміщень;

11. На постійній основі здійснювалася перевірка енерго-теплозабезпечення, систем оповіщення, зв’язку, інженерних мереж, роботи резервних ліній;

12. Працівники департаменту господарської роботи продовжили розпочаті роботи в осінній період часу, по створенню нового парку вздовж вулиці Борщагівської за 28-им навчальним корпусом. Використовувалися залишки матеріалів, закуплених у довоєнний період;

13. Активно працював "Фонд підтримки КПІ ім. Ігоря Сікорського" для забезпечення усім необхідним людей, які перебувають на території Університету;

Для бажаючих підтримати Фонд наводимо його реквізити: https://send.monobank.ua/jar/74L9hT75Nn.

Оперативний штаб КПІ висловлює глибоку подяку студентам і співробітникам університету, які у ці складні часи докладають усіх можливих зусиль для забезпечення життєдіяльності колективу, надання допомоги своїм колегам.

Бережіть себе, своїх близьких і друзів.

М. Згуровський