[до 30.06.2020] Стипендіальна програма міжнародного фонду Мацумае (Японія)

Прийом заявок на участь

– Хто є організатором програми? – Організатором програми є Міжнародний фонд Мацумае – організація, що була заснована в 1979 році видатним японським ученим та політиком Шіґейоші Мацумае з метою поглиблення обізнаності світової спільноти щодо Японії та сприяння розвитку мирних та дружніх міжнародних відносин шляхом надання молодим ученим з усього світу можливості проходити дослідницькі стажування в Японії.

– Хто може взяти участь у програмі? – До конкурсного відбору допускаються особи, які відпо­відають таким вимогам:

– мають науковий ступінь PhD (кандидата наук);

– мають вік не більше 49 років на момент подання заявки;

– займаються дослідженнями в галузі природничих наук, машинобудування або медицини;

– добре володіють японською або англійською мовами;

– не мають досвіду довгострокового перебування в Японії;

– є працевлаштованими у країнах свого громадянства та зобов'язуються повернутися до своїх країн після завершення стажування.

– Яку підтримку буде надано учасникам програми? – Учасники програми отримуватимуть по 220 тис. єн щомісяця протягом свого стажування (залежно від потреби та обсягів досліджень, стажування можуть тривати від 3 до 6 місяців та мають відбуватися у період між 1 квітня 2021 р. та 30 березня 2022 р.), 120 тис. єн на первинні витрати відразу після прибуття до Японії, квитки на переліт в обидві сторони між місцем проживання учасника та Токіо, а також безкоштовне медичне та особисте страхування. Щороку стипендії призначаються приблизно 20 учасникам.

– Де можна проходити стажування? – Учасник може самостійно обрати японську установу, де реалізуватиме свій дослідницький проєкт. Такою установою може бути університет або інший заклад вищої освіти, науково-дослідний інститут, приватна наукова установа тощо. Обов'язковою умовою участі у програмі є отримання від відповідальних представників обраної установи згоди щодо прийняття кандидата на стажування перед поданням заявки.

– Як узяти участь у програмі? – Для подання заявки на участь необхідно надіслати пакет відпо­відних документів поштовим відправленням на адресу: The Matsumae International Foundation 4-14-46, Kamiogi, Suginami-ku, Tokyo, 167-0043 JAPAN. Усі документи подаються виключно анг­лійською мовою. Документи мають бути надрукованими (а не написаними від руки) на папері формату А4 та не скріпленими між собою. До пакету входять такі документи:

1. заповнена форма заявки на участь у програмі;

2. детальний опис та план дослідницького проєкту (попередньо затверджений майбутнім науковим керівником у Японії);

3. копія найбільш значущої публікації кандидата (з авторефератом англійською, якщо публікація написана іншою мовою);

4. резюме кандидата (CurriculumVitae), яке має містити повний перелік публікацій, із зазначенням місця та дати видання, співавторів, кількості сторінок тощо (назву публікації, що подається як документ №3, слід виділити у списку червоним кольором);

5. рекомендаційний лист від працедавця кандидата, надрукований на офіційному бланку установи (лист повинен містити інформацію про наукові досягнення та академічні здібності кандидата, а також підтверджувати можливість надання йому/їй відпустки на період стажування);

6. копії усіх дипломів про вищу освіту (дипломи бакалавра, магістра та кандидата наук) із перекладом англійською. Кожна копія має бути засвідчена закладом, що видав диплом, або установою, де працевлаштований кандидат;

7. лист-запрошення від японської установи, що готова прийняти кандидата на стажування, із підписом майбутнього наукового керівника. Лист повинен бути надрукований на офіційному бланку установи та містити, зокрема, таку інформацію: підтвердження періоду стажування; підтвердження теми та змісту дослідницького проєкту; підтвердження наявності в японській установі відповідних умов для проведення досліджень; підтвердження домовленості щодо місця проживання кандидата на час стажування.

– Де можна ознайомитись з детальними умовами участі у програмі? – З детальними умовами участі у програмі можна ознайомитись на сторінці Міжнародного фонду Мацумае в інтернеті (http://www.mif-japan.org/fellowship/announcement/?hl=en) та в офіційному буклеті програми (http://www.mif-japan.org/wp-content/uploads/2015/05/1ade04f5d8129d574a0… ).

– Коли закінчується термін подання заявок? – Заявки приймаються виключно поштовим відправленням до 30 червня 2020 року. Результати конкурсу будуть оголошені на сторінці Фонду в інтернеті у грудні 2020 р.

Інф. УЯЦ