З 18 по 20 травня на базі кафедри прикладної математики пройшла Міжнародна наукова конференція ім. Т. А. Таран «Інтелектуальний аналіз інформації-2016».

Цьогорічна конференція продовжила добру традицію проведення в Києві наукових семінарів, а згодом — конференцій, присвячених обговоренню новітніх досягнень у галузях інтелектуального аналізу даних, когнітивної семіотики, онтологічного інжинірингу, мережевого моделювання та ін.

На конференцію було подано 46 доповідей. Географія учасників цього року охоплює такі країни, як Україна (Київ, Харків, Одеса, Покровськ, Хмельницький, Львів), Росія (Москва, Самара, Орел; 4 доповіді), Білорусь (Мінськ, Гомель; 2 доповіді) та Болгарія (Софія; 1 доповідь). Науковці НТУУ «КПІ» представили на конференції 17 доповідей, з них дослідники з кафедри ПМА — 6 доповідей, з інших кафедр ФПМ — 2 доповіді. Варто відзначити, що 15 доповідей подано молодими вченими, із них 8 — одноосібно.

Відкрив конференцію співголова Програмного комітету конференції, завідувач кафедри прикладної математики О. Р. Чертов. У своєму слові він висловив щире задоволення, що в темні часи, які наразі переживає Україна, вдається знаходити спільні точки дотику між представниками інтелектуальних еліт України та Росії, говорити спільною мовою, незважаючи на політичні розбіжності.

У рамках конференції було представлено доповіді, які відображали актуальні досягнення наукових шкіл О. П. Кузнецова (Росія), Ю. Р. Валькмана, В. В. Голенкова (Білорусь), Д. В. Ланде, А. О. Снарського, Є. В. Івохіна.

У своєму заключному слові співголова Програмного комітету конференції, Голова Наукової ради Російської асоціації штучного інтелекту О. П. Кузнецов підкреслив, що тісне коло постійних учасників конференції сприяє спілкуванню у невимушеній атмосфері. Кожній представленій доповіді надавалася належна увага, а дискусія точилася на високому науковому рівні.

Організаційний комітет конференції сподівається на продовження славної традиції зустрічей друзів у товариському колі для обговорення актуальних задач у галузі інтелектуального аналізу інформації.

Дата події