Україні належить одне з перших місць у Центральній та Східній Європі за темпами поширення ВІЛ-інфекції.

ВІЛ – це вірус імунодефіциту людини. Потрапляючи до організму й розмножуючись, він руйнує імунну систему, яка відповідає за боротьбу з інфекціями.

СНІД (синдром набутого імунодефіциту) – завершальна стадія розвитку ВІЛ-інфекції.

Перевіритися на наявність ВІЛ в організмі можна тест-методом імуноферментного аналізу. Тільки тест на ВІЛ може визначити, чи є в крові людини вірус, оскільки на початку захворювання вона не відчуває жодних симптомів.

ВІЛ передається під час вагінального, анального та орального сексу без використання презерватива. Через кров, у разі спільного використання нестерильних шприців, ін'єкційного та іншого інструментарію, який порушує цілісність шкіри, у ході переливання інфікованої крові та її продуктів, при користуванні чужим приладдям для гоління та ножицями під час пірсингу, манікюру, проколювання вуха та татуювання, від ВІЛ-інфікованої матері до дитини під час вагітності та пологів.

Інфекція не передається під час спілкування, рукостискання, дружніх поцілунків, через чихання, кашель, піт, слину. Не передається через їжу, яку приготувала ВІЛінфікована людина.

Щоб пройти тестування на ВІЛ, знайти підтримку і допомогу, необхідно звертатися до кабінетів довіри центрів профілактики та боротьби зі СНІДом. Відповідно до законодавства України, тестування на ВІЛ є добровільним і безкоштовним. Інформація про результат обстеження є конфіденційною. За бажанням пацієнта тестування проводиться анонімно.

М.В.Шамардак, лікар-дерматолог