23 вересня 2015 року виповнилося 80 років найщирішому другу нашого університету – пану Янушу Фуксі.

Враховуючи визначні наукові досягнення та вагомий особистий внесок у справу співпраці Секції вихованців Київського політехнічного інституту в Польщі та НТУУ "КПІ", 1 вересня 2014 року Вчена рада університету відзначила діяльність голови Секції доктора Януша Фукси присудженням йому звання "Почесний доктор НТУУ "КПІ".

Пан Януш Фукса – випускник КПІ 1959 року. З лютого 1974 року очолює Секцію вихованців Київського політехнічного інституту в Польщі, яка налічує більше 300 осіб. Він щорічно організовує семінари, зустрічі, поїздки до КПІ вихованців з Польщі. Секція завжди піклувалася про підвищення кваліфікації польських випускників шляхом навчання в аспірантурі КПІ, захисту кандидатських та докторських дисертацій, проходження стажувань. Її підтримкою скористалися чотири доктори наук, 75 випускників пройшли стажування в рідному виші у 80-ті роки.

Секція щорічно відзначає заслуги викладачів КПІ у справі інженерного розвитку своїх членів, розвитку польської техніки. Починаючи з 1975 року співробітники КПІ одержали 130 золотих знаків Головної технічної організації у Варшаві.

6 жовтня 2012 року Секції вихованців Київського політехнічного інституту в Польщі виповнилося 90 років, і вона продовжує активно служити благородній меті зближення народів України та Польщі. За підтримки Секції поновлено договори між кафедрами КПІ та кафедрами Вроцлавської політехніки про наукову співпрацю, обмін стажистами та молодими співробітниками.

Доктор Януш Фукса продовжує активно і зацікавлено співпрацювати і ділитися досвідом зі студентською молоддю України та Польщі, щорічно він відвідує Alma Mater. От і 1 вересня 2015 року він виступив на Дні першокурсника КПІ і тепло привітав молоде покоління політехніків. Пан Януш активно співпрацює з газетою НТУУ "КПІ" "Київський політехнік".

"Київ став для мене другим рідним містом, тому я завжди радо приїжджаю сюди. НТУУ "КПІ"  – особливий університет, і атмосфера тут особлива. Польща рада мати партнерські контакти з таким вишем. Упевнений, що вони з кожним роком посилюватимуться та виходитимуть на новий, вищий рівень", – завжди наголошує пан Фукса.

Особливої уваги заслуговує особистий внесок доктора Януша Фукси в розвиток співпраці науково-освітньої сфери України та Польщі. На сайті Секції організовано віртуальну подорож по КПІ, надається інформація про досягнення та сьогодення рідного університету, проводяться літературні конкурси та оформлено багатотомне видання "Спогади з Києва", публікації в якому присвячено зв'язкам польських випускників КПІ з Києвом і Україною. Пан Фукса доклав багато зусиль, аби 30 серпня 2013 року в КПІ було урочисто відкрито пам'ятник видатному польському хіміку і фізику, випускнику КПІ 1906 року професору Войцеху Свєнтославському.

Щиро зичимо доктору Янушу Фуксі міцного здоров'я, активного довголіття, успіхів та натхнення в реалізації планів співпраці НТУУ "КПІ" та Секції вихованців Київського політехнічного інституту в Польщі!

Дата події