У другу неділю вересня відзначають День українського кіно. З цієї нагоди у  студійному комплексі Film.ua на Троєщині влаштували День відкритих дверей. Побували там і політехніки. Film.ua Production – виробнича компанія, що випускає повнометражні кінопрокатні фільми, телевізійні серіали і шоу для телеканалів. Тут знімали, зокрема, "Х-фактор", "Україна має талант", "Вечірній Київ"  та ін., тут твориться магія, ілюзія, яку із захопленням "споживають" мільйони телеглядачів. Нині у виробництві знаходиться близько 30 проектів різних жанрів, для різних носіїв і аудиторій.

На території в 3 га розташовані знімальні павільйони, площею по кількасот метрів кожен; студії, кінозал, гримерні, склад реквізиту, костюмерна (на 50 тис. одиниць одягу), майданчик ретроавтомобілів (усі "на ходу"), майданчики для відпочинку, всілякі служби тощо. Потрапити сюди можна з екскурсією або в рамках різних заходів, які проходять по кілька разів на тиждень.

А ще гостям демонструють натурні декорації до фільму "Сторожова застава". Макети фортець – для молоді не дивина, але відвідувачі із задоволенням обстежують усі закуточки дерев'яної конструкції, дискутуючи, як це зроблено і наскільки надійно. Певно, надійно, адже близько півтори сотні екскурсантів, що по обіді 10 вересня "взяли в облогу" фортифікаційну споруду, навіть не створили натовпу, настільки великою є площа цитаделі.

Фільм-фентезі, як розповідають фахівці, незабаром вийде на екрани. Це розповідь про школяра Вітю, який з ХХІ ст. через портал часу потрапляє в Київську Русь. Починається його сповнена пригод подорож: смертельні небезпеки, чорна магія, зустріч з новими друзями-богатирями: юним Олешком, могутнім Іллею і суворим Добринею – усе це в супроводі карколомних візуальних ефектів. Хлопець опиняється в епіцентрі неймовірних подій, вступає в битву з міфічними істотами, демонструє разом із друзями чудеса хоробрості.

Ще один фільм, про який розповідають, – серіал "Червона королева", що демонструється на Amazon. Сюжет заснований на фактах біографії відомої радянської манекенниці Регіни Збарської. Її називали "радянською Софі Лорен" і "найкрасивішою зброєю Кремля". Нею захоплювалися Карден, Діор і Феліні. Але ким насправді була ця горда красуня? Масштабно знята драматична історія в достовірних декораціях, з прекрасними костюмами, що відтворили атмосферу 60–70 років ХХ століття, судячи з кількості переглядів, сподобалася глядачам.

На території комплексу проводять багато освітніх і мистецьких заходів, куди запрошують усіх охочих. У ближній програмі – участь у фестивалі короткого метра "Де кіно", що пройде на трьох майданчиках 30 вересня – 1 жовтня. Організатори обіцяють багато кіно для дітей і дорослих, їжі, майстер-класів, усіляких активностей та екскурсій. Кажуть, навіть свій фільм можна зняти і переглянути його у справжньому кінотеатрі. Вхід вільний, від метро курсуватимуть автобуси. А ще, знавці розповідають про квест-кімнату, куди теж цікаво потрапити.