Цього навчального року літня екзаменаційна сесія в нашому університеті розпочинається 17 червня 2013 року, і напередодні підведення підсумків весняного семестру доцільно проаналізувати поточні результати навчання студентів, спираючись на дані атестацій. У першій і другій атестаціях весняного семестру 2012/2013 н.р. взяли участь 12069 студентів першого, другого і третього курсів. За термін навчання між двома атестаціями вони зуміли суттєво покращити свою успішність.

Так, якщо у першу атестацію весняного семестру тільки 40,3 % студентів були атестовані з усіх дисциплін, то в другу атестацію таких студентів було вже 45,5 %. Цікавим є те, що цього року в міжатестаційний період відбулось майже пропорційне збільшення студентів з абсолютною успішністю на всіх курсах. Кількість повністю атестованих у другу атестацію студентів збільшилась: на першому курсі – на 5,6 %, на другому – на 5,7 %, на третьому – на 4,2 %. Найбільше студентів з високою успішністю навчання на ФЛ, ІСЗЗІ, ВПІ, ФТІ та ФБТ.

Відповідно до зростання кількості успішних у навчанні студентів, зменшилась кількість студентів, які неатестовані з трьох і більше дисциплін. Їх кількість становить 1886 осіб, або 15,6 % студентського контингенту 1-3 курсів, що на 6,6 % менше, ніж у першу атестацію. Примітним є те, що на відміну від попередніх років, найбільша кількість студентів, які мають проблеми з поточним контролем, навчається не на першому, а на другому курсі, де їх кількість складає 17,2 %. У більшості інститутів/факультетів від першої до другої весняної атестації кількість студентів, які неатестовані з трьох і більше дисциплін, зменшилась. Однак, на жаль, є і такі студенти, які взагалі не змогли впоратись з графіком навчального процесу – 35 студентів неатестовані з усіх дисциплін. Показовою є кількість студентів, які неатестовані з трьох і більше дисциплін за результатами обох атестацій весняного семестру. Загалом таких студентів 417, що складає 3,5 % від загальної кількості студентів, які взяли участь в атестації. Порівняно з попереднім навчальним роком багатьом підрозділам вдалось зменшити кількість таких студентів (найбільше на ТЕФ, ХТФ, ІЕЕ, ВПІ та ФЛ), а на ЗФ і ВІТІ цього року взагалі немає студентів, які мають наскрізні неатестації з трьох і більше дисциплін.

Інформація департаменту навчально-виховної роботи