Фізик і лірик. Цей вислів чудово описує викладача кафедри атомних електростанцій і інженерної теплофізики ТЕФ Віру Михайлівну Бондар. Віра Михайлівна – кандидат фіз.-мат. наук, викладає "Теорію ядерних реакторів" і "Атомну та квантову фізику". Спираючись на досвід своїх вчителів та колег, а також власний науково-викладацький досвід на теренах України та за її межами, вона завзято намагається зацікавити студентів творчістю та прищепити їм любов до науки, спонукаючи до вільної думки й креативного мислення. В.М.Бондар є неодноразовим лауреатом грантів світових науково-дослідницьких організацій, бере активну участь у міжнародних проектах, школах та стажуваннях у галузях ядерної фізики, енергетики та методології викладання у вищих навчальних закладах.

Зокрема, вона була учасницею відповідних заходів у Німеччині (Центр дослідження важких йонів імені Гельмгольца), Чехії (Національний університет ім. Чарльза, м. Прага), Росії (Міжнародний науковий центр ядерних досліджень, м. Дубна), Австрії (Міжнародне агентство з атомної енергії – МАГАТЕ, м. Відень), Італії (Міжнародний центр теоретичної фізики, м. Трієст), Іспанії (компанія Tecnatom), Швейцарії (Науково-дослідницький інститут ім. Поля Шерера), Нідерландах (Дослідницький центр Єврокомісії, м. Петен) та ін. Здобувши визнання у міжнародних наукових колах та використовуючи можливості провідних дослідницьких центрів світу, вона активно застосовує набутий досвід у викладацькій діяльності та для організації міжнародних заходів на теренах України.

У вільний час Віра Михайлівна займається вивченням іноземних мов, добре володіє англійською, італійською та німецькою, пройшла навчання та отримала сертифікати Італійського інституту Данте Аліг'єрі, німецького Гете-інституту та міжнародної мовної школи BWS у Мюнхені.

Любов до науки та викладання Віра Михайлівна успішно поєднує із захопленням музикою, час від часу радуючи грою на скрипці колег-науковців. Вона є лауреатом національних та міжнародних музичних конкурсів. Струни її скрипки звучали на сцені Національної філармонії України, в консерваторії, концертному залі "Україна", театрі ім. Франка, Будинку вчителя та інших концертних залах України, а також в Іспанії, Італії, Латвії, Естонії, Німеччині. Окрім того, вона є активним учасником мистецьких акцій, рок-фестивалів, презентацій українських письменників та діячів культури, радіо- та телепередач ("По цимбалах", "Фольк-Мюзік", "Вікнами на Весну", "Шустер-Live"). Концертувала у складі гуртів "Самі свої", "Сад", "Роксоланія", а також у дуеті з Енвером Ізмайловим, якого визнано одним із кращих гітаристів світу. Тож фізики – справді лірики! Пишаємося нашими жінками та вітаємо усіх представниць прекрасної половини НТУУ "КПІ" з квітучим святом весни!

Інф. кафедри АЕФ і ІТФ