Ви є тут

Олег Білецький: чесна праця приносить результати


Олег Білецький

У сучасному житті ми повністю залежимо від електроенергії. Важко уявити навколишній світ без засобів комунікації, побутових приладів та електротранспорту. "З кожним днем потреби в електроенергії зростають завдяки новим винаходам, які успішно впроваджуються в життя. Усім цим необхідно вміло керувати, щоб оптимізувати витрати енергії та ресурсів у рамках сталого розвитку суспільства", – так вважає голова Ради молодих учених університету, доцент кафедри теоретичної електротехніки ФЕА, к.т.н. Олег Білецький, переможець конкурсу "Молодий викладач-дослідник 2017". Він переконаний, що успішне майбутнє нашого суспільства напряму залежить від ефективного управління наявним енергетичним потенціалом. Держава, яка вміло розпоряджається своїми енергоресурсами, може задавати правильний вектор розвитку.

Олег – вихованець Київської політехніки. За його словами, – продовжує викладацьку династію: мама, дідусь, бабуся та прадід працювали педагогами. Батько хоч і кадровий військовий, але завдяки своєму захопленню технікою у вільний час також викладав. Під час навчання в школі Олег брав активну участь в учнівських олімпіадах та був призером міських, районних і обласних олімпіад з математики, фізики й англійської мови. Багато років відвідував радіотехнічний гурток. Школу закінчив із золотою медаллю.

Олег закінчив факультет електроенерготехніки та автоматики, де з 2005 р. навчався за спеціальністю "Електромеханічні системи автоматизації та електропривод" і зарекомендував себе як допитливий та сумлінний студент. Улюбленим предметом була вища математика, яку викладала доц., к.ф.-м.н. К.М.Кільчевська. Активно займався громадською роботою: з третього курсу його обрали старостою групи, а згодом і до складу студентської ради гуртожитку. На цих посадах отримував подяки від керівництва кафедри та факультету. Усі роки активно займався спортом. За роки студентства має 9 наукових публікацій, брав участь у наукових конференціях. Навчаючись в магістратурі, створив стенд на основі сучасного перетворювача фірми ABB. Університет закінчив із червоним дипломом.

У 2012 р. молодий дослідник починає працювати викладачем та вступає до аспірантури на кафедру теоретичної електротехніки. Дисертаційна робота присвячена розвитку теорії перехідних процесів у колах заряду суперконденсаторів від акумуляторних батарей при ненульових початкових умовах по напрузі на клемах для підвищення енергоефективності зарядних кіл.

Під час навчання в аспірантурі став ініціатором створення Ради молодих учених КПІ. За підтримки академіка НАН України М.Ю.Ільченка та проф. В.Й.Котовського ця ідея була реалізована. На перших загальних зборах молодих учених у 2014 р. О.Білецький був обраний головою Ради, яку він очолює і є по сьогоднішній день. Радою спільно з ВПІ засновано проект Школи молодого вченого, яка стає все популярнішою і збирає учасників із різних куточків країни. У складі Ради молодих учених при МОН України Олег на законодавчому рівні також активно сприяє діяльності молодих учених.

За активну науково-дослідну діяльність, високий рівень професіоналізму та вагомий внесок у розвиток молодіжної науки науковець нагороджений почесною грамотою Держінформнауки, також  отримав подяку МОН за сумлінну працю та плідну науково-педагогічну діяльність. У 2015 р. з метою подальшої роботи над реформуванням освітньої сфери О.Білецького делегували до участі в програмі "Відкритий світ" у США, яку фінансував Конгрес США та здійснював Центр лідерства "Відкритий світ". Завдяки наполегливості та цілеспрямованості, Олег вчасно захистив кандидатську дисертацію та почав працювати над докторською (науковий консультант – проф. В.Й.Котовський).

У 2016 р. Олег представляв команду, яка ввійшла до списку переможців конкурсу стартапів Фестивалю інноваційних проектів "Sikorsky Challenge" з проектом "Автономна система електроживлення на основі суперконденсаторів для електробуса". Цей проект базувався на результатах його дисертаційної роботи.

У 2017 р. за плідну наукову роботу молодий дослідник нагороджений медаллю "Трудова Слава" II ступеня Міжнародної академії рейтингових технологій і соціології "Золота Фортуна". Нині багато часу приділяє викладацькій роботі на кафедрі теоретичної електротехніки.

О.Білецький вдячний своїм вчителям та викладачам, наставникам. Велику подяку висловлює також своїм колегам, які разом з ним працюють у Раді молодих учених. Олег впевнений, що чесна самовіддана праця заради доброї мети завжди принесе гарні результати. Головне – продовжувати рухатись уперед і кожен день робити щось нове на цьому шляху. За його словами, всі результати були досягнуті лише кропіткою працею і витримкою.

Інф. ФЕА

x

Електронний кампус

Інформаційні ресурси

Викладачі КПІ

GitHub репозиторій