Бардін Іван Павлович

Іван Павлович Бардін (13.11.1883, Широкий Уступ — 07.01.1960) — видатний учений-металург, академік АН СРСР з 1932 р., віце-президент АН СРСР (1942–1960), Герой Соціалістичної Праці, двічі лауреат Державної премії СРСР, лауреат Ленінської премії, депутат Верховної Ради СРСР п'яти скликань, сім разів нагороджений орденом Леніна – Іван Павлович Бардін у 1910 р. закінчив хімічний факультет Київського політехнічного інституту зі спеціальності  "Металургія".

Іван Павлович Бардін народився в листопаді 1883 р. у селі Широкий Уступ Саратовської губернії. У 1906 р. був зарахований на сільськогосподарський факультет Київського політехнічного інституту, а в 1907 р. – на хімічне відділення, де курс металургії читав талановитий професор Василь Петрович Іжевський. Завдяки йому І.П.Бардін усе подальше життя присвятив металургії.

У 1916 – 1923 рр. І.П.Бардін працював на Єнакіївському металургійному заводі – другому за величиною металургійному заводі в Росії – начальником доменного цеху, головним інженером, директором заводу і рудників. У 1924–1929 рр. – головним інженером Макіївського металургійного заводу, а згодом – металургійного заводу в Каменському (потім – Дніпродзержинськ). У 1929 р. йому було доручено технічне керівництво будівництвом великого Кузнецького металургійного комбінату.

У 1932 р. І.П.Бардін був обраний дійсним членом Академії наук СРСР, з 1939 р. призначений заступником наркома чорної металургії СРСР, головою президії Уральської філії АН СРСР. У 1939 р. він очолив створений з його ініціативи Інститут металургії АН СРСР, в 1943 – 1960 рр. завідував кафедрою економіки й організації чорної металургії Московського інституту сталі і сплавів. Як учений зі світовим ім'ям І.П.Бардін отримав широке визнання міжнародної наукової громадськості: був почесним академіком Академії наук Угорщини, Чехословаччини, НДР, Румунії.

І.П.Бардін не втрачав зв'язків зі своєю альма-матер. У 1944 р. сприяв створенню в Київському політехнічному металургійного факультету (нині – ІФФ).

 У КПІ ім. Ігоря Сікорського викладачі з великою пошаною згадують у своїх лекціях по металургії про І.П.Бардіна. На фасаді хімічного корпусу, де навчався Іван Павлович, знаходиться меморіальна дошка з написом: "Тут на хімічному відділенні вчився і працював Герой Соціалістичної Праці, лауреат Державних і Ленінської премій академік Бардін Іван Павлович".

Іван Павлович Бардін в студентські рокиІван Павлович БардінІван Павлович БардінІван Павлович Бардін на виробництві