Інтернет-семінар на кафедрі міжнародної економіки

Інтернет-семінар на тему “Стратегія розвитку компанії “Cisco” відбувся 30 жовтня в НТБ ім. Г.І.Денисенка. Викладачі та студенти кафедри міжнародної економіки ФММ спілкувалися зі співробітником компанії CISCO SYSTEMS INC. (м. Сан Хосе, США) А.М.Титовим, який працює у підрозділі граничної маршрутизації та відповідає за корпоративну стратегію управління портфелем продуктів і бізнес-аналітику. Організатор заходу – д.е.н., професор кафедри міжнародної економіки, заслужений діяч науки і техніки України Олександр Сергійович Попович.

Зв’язок із Силіконовою долиною здійснювався за допомогою сучасної комунікаційної системи WebEx. Під час семінару було охоплено широке коло питань: формування стратегії розвитку компанії “Cisco”, проблеми підготовки кваліфікованих кадрів, особливості менеджменту американських компаній, напрями можливої співпраці українських виробників телекомунікаційних товарів та послуг з компанією “Cisco”. А.М.Титов підкреслив важливість якісної бізнес-освіти для формування успішної кар’єри в галузі інформаційних технологій. Варто зазначити, що А.М. Титов виходець з України, народився в м. Києві.

У роботі семінару взяли участь студенти п’ятого та четвертого курсів спеціальності “Міжнародна економіка” і викладачі кафедри. Студенти мали змогу ставити питання, які їх цікавлять, і отримувати вичерпні відповіді. Учасники та організатори домовились про подальшу співпрацю щодо проведення подібних заходів у майбутньому.

О.С.Попович поділився своїми думками щодо семінару: “При викладанні курсу “Стратегічне управління” ми якоюсь мірою приголомшуємо студентів дуже різноплановою інформацією, яка в різних підручниках викладається по-різному, часом так, що одні автори суперечать іншим. Нерідко теоретичні узагальнення і фантазії авторів переплітаються з тим, що реально відбувається в економіці. У зв’язку з цим мені здається  актуальним організовувати спілкування з фахівцями, які реально працюють у сфері стратегічного управління. Сучасні інформаційно-комунікаційні технології дозволили нам організувати таке спілкування безпосередньо з Силіконовою долиною, з бізнес-практиком, фахівцем всесвітньо відомої компанії “Cisco” Андрієм Титовим. Думаю, що таке живе спілкування не просто цікаве, а дуже корисне для студентів. Упевнений, що багато з того, про що я розповідав студентам на лекціях, після такого інтернет-семінару звучатиме зрозуміліше і цікавіше”.

Цікавими видаються і враження студентів: “Корисно спілкуватися з такими людьми, як А.М.Титов. Він молодий, одержав науковий ступінь (PhD) з інженерних наук, має диплом МВА та займає високу посаду у провідній американській компанії. І всього цього людина домоглася своїми знаннями. Подібне спілкування додає наснаги в навчанні. Хочеться вірити, що, використовуючи здобуті знання, можна досягти ефективного результату, знайти гідну роботу, стати успішною людиною. Ми вдячні за проведення інтернет-семінару, для нас важливо переймати досвід у провідного працівника всесвітньо відомої компанії”.

І.Верхоляд, студентка ФММ