22 вересня 2009 року о 15-30 на всім знайомій та всіма улюбленій Поляні НТУУ «КПІ» зібралися найсильніші, найміцніші та найдужчі студенти різноманітних факультетів та жителі гуртожитків студмістечка. Що ж стало причиною цього? Це – змагання з перетягування канату! Представники 16 команд, з яких 7 команд представляли факультети, а 9 – гуртожитки, посперечалися між собою за звання найкращих «канатотягців» університету.

Все розпочалося з символічного змагання, участь в якому взяли три відомі організації університету: студентська рада студмістечка, Студентська рада НТУУ «КПІ» та профком студентів НТУУ «КПІ». Хоча й змагання були символічними, проте жодна з команд не хотіла віддавати перемогу іншим. Директор студмістечка О.А. Іщенко (за сумісництвом у цей день суддя змагань) уважно слідкував за правильністю перетягування і виявив переможця. Найсильнішим став профком студентів, друге місце за студентською радою університету, а третє місце посіла команда Студентської ради студмістечка.

Після закінчення всіх урочистостей, присвячених відкриттю, на Поляні розпочалися справжні баталії. В 1/8 фіналу жереб звів наступні пари команд: ФБТ – гуртожиток №10, ММІ – гуртожиток №3, ТЕФ – ФТІ, ФМФ – гуртожиток №14, гуртожиток №18 – гуртожиток №16, ІТС – ЗФ, гуртожиток №15 – гуртожиток №4, гуртожиток №20 – гуртожиток №1. На цій стадії змагання проводилися до двох перемог. Практично в усіх парах швидко виявилися переможці, лише ТЕФ та ФТІ тягли канат тричі (рахунок 2-1).

Таким чином, в 1/4 фіналу зійшлися 8 найдужчих команд університету: гуртожиток №10 – ММІ, ТЕФ – ФМФ, гуртожиток №18 – ЗФ, гуртожиток №15 – гуртожиток №1. Боротьба була запеклою, і всі команди заслуговували на перемогу, але до півфіналу вийшли тільки 4 команди, мабуть, з найсильнішими гравцями та найактивнішою підтримкою глядачів та вболівальників. Отже, це такі команди: ММІ – ТЕФ та ЗФ – гуртожиток №15. Силачі тягли довго та енергійно під гучні овації гостей. І все ж таки, у фінал змагань з перетягування канату вийшли команди теплоенергетичного факультету та гуртожитку №15.

Водночас за призове третє місце змагалися команди ММІ та ЗФ. Перемогу здобула команда механіко-машинобудівного інституту.

Тепер найцікавіше. Хто ж все-таки переміг? Жоден з глядачів не міг передбачити того, хто виграє змагання. Обидві команди були гідні перемоги, але фортуна виявилась лише на стороні однієї – команди гуртожитку №15!

Під бурхливі оплески та вигуки відбувалося нагородження «канатотягців», яке проводили: Андрій Гаврушкевич (заступник голови профкому студентів НТУУ «КПІ»), Сергій Плашихін (заступник голови СРС зі спорту) та Юрій Веремійчук (голова студентської ради гуртожитку №1).

Незважаючи на суперництво та жагу до перемоги, після закінчення змагань всі учасники дружно обнялися, потиснули один одному руки та зробили фотографію на пам’ять. Ніхто не залишився байдужим: всі весело спілкувались, фотографувались і раділи перемозі кожного. Адже головне – це не перемога, а участь і гарний настрій!!!

Анна Ковальова, студентка ІЕЕ, Євген Манушкін, студент ФПМ, інформаційний відділ студентської ради студмістечка

Дата події