У 432-й аудиторії 7-го корпусу НТУУ «КПІ», що носить ім'я всесвітньовідомого математика академіка М.П. Кравчука, щопонеділка збирається олімпіадний гурток з математики.

Наш університет має славні традиції проведення математичних олімпіад, а його студенти і, в першу чергу, студенти ФТІ здобували найвищі місця на державних, міжнародних та світових олімпіадах. Протягом 15 років, до 2004 р. включно, КПІ був базовим ВНЗ із проведення Другого туру Всеукраїнських математичних олімпіад серед студентів технічних вузів. Тому цілком зрозуміло, чому в КПІ є олімпіадний гурток з математики.

Двері гуртка відченені для всіх студентів, хто любить математику та розуміється в ній. Керують роботою гуртка молоді викладачі кафедри математичного аналізу та теорії ймовірностей кандидати фіз.-мат. наук – доц. А.Б. Ільєнко та ст. викл. І.В. Орловський.

Вони ведуть заняття по черзі, однак спільно створюють навчальну програму гуртка, розробляють список задач тощо. Мета гуртка – навчити студентів мислити нестандартно і бути готовими до успішних виступів на математичних олімпіадах. Мінімум теорії – максимум задач: така стратегія спонукає студентів не заучувати певні схеми розв'язання, а підходити до завдання творчо.

kpi images

Підбираючи задачі не вузької, а широкої тематики, викладачі гуртка зацікавлюють студентів найрізноманітніших факультетів – ФІОТ, РТФ, ІПСА, ФТІ, ФМФ, ІТС, ФММ, ФАКС.

Найприємнішим результатом роботи і для викладачів, і для студентів є здобуті на математичних олімпіадах перемоги. Регулярно на ІІ етапі Всеукраїнської математичної олімпіади серед технічних університетів та серед класичних університетів (останніми роками ці олімпіади проходять в м. Севастополі та в м. Львові) студенти КПІ займають високі місця в індивідуальному та командному заліках.

Хочеться побажати викладачам олімпіадного гуртка наснаги в роботі та подальших наукових звершень, а студентам – постійно розвиватися в усіх напрямках.

Валерія Добривечір