12 лютого 2009 року відбулась багатотисячна акція протесту проти підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. П'ять тисяч освітян, медики та працівники комунальної сфери зібралися біля мерії Києва відстояти свої права. До профспілкової громади приєдналися й деякі політичні сили, зокрема, БЮТ, Блок Віталія Кличка, Блок Литвина та КПУ.

Основні вимоги освітян до влади та депутатів фракцій Київради – введення мораторію на підвищення комунальних послуг, недопустимість затримок заробітної плати, збереження муніципальних надбавок освітянам (20% – вчителям і 50% – керівникам навчальних закладів), 5% преміального фонду, посадового окладу до Дня працівника освіти.

Педагоги вийшли з гаслами – «Скасування надбавок освітянам – цинізм влади «по-київськи!», «Права не отримують – їх виборюють!», «Спочатку нові зарплати – потім нові тарифи!», «Драконівські тарифи – зубожіння освітянської родини!», «Діти повинні розвиватись, а не в підвалах ошиватись!», «Сьогодні учитель жебрак – завтра держава банкрут!».

Голова Київської міської ради профспілок Микола Верес сказав, що профспілки столиці знаходяться у переговорному процесі з Київською міською адміністрацією, а мітинг передає стурбованість завтрашнім днем. «Ми хочемо донести до влади те, що прості люди, спілчани розуміють, що від нашої позиції залежить і наше подальше життя», – відзначив пан Верес.

Під час акції протесту голова Київської міської організації профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь наголосив: «За головну мету цієї акції протесту освітянська профспілка і я, особисто як лідер, ставимо повернення освітянам належного соціального статусу, а професії учителя – самодостатність.

Профспілка послідовна у своїх діях. Учора ми переконували владу не скорочувати видатки на освіту, сьогодні – вийшли на акцію протесту, а завтра, у разі ігнорування наших вимог, – перейдемо до жорсткої опозиції. Ми переконаємо владу і депутатів, що в умовах кризи підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги – це драконівський спосіб латання дірок бюджету міста. Педагоги не повинні страждати через відсутність дієвих рішень керівників міста. І профспілка, яка завжди готова до конструктивного діалогу із владою, зараз виходить до стін мерії на захист столичної еліти міста – освітян!» Свої вимоги учасники акції, що проходила у формі мирної демонстрації, сформулювали у відкритій заяві, яку голова Київської міської організації профспілки працівників освіти і науки України О.М.Яцунь озвучив перед депутатами Київської міськради, які саме того дня обговорювали проект міського бюджету на 2009 рік на ІІІ сесії Київради VІ скликання.

Інф. профкому студентів НТУУ “КПІ”

Дата події