Ви є тут

Семінар Microsoft на ФПМ


2008.12.01 Семінар Microsoft на ФПМ

З факультетом прикладної математики Microsoft співпрацює вже не перший рік. Співпраця стосується насамперед проведення інформаційно-пізнавальних та навчальних семінарів для викладачів і студентів ФПМ. Так, у 2007 році було проведено семінар для викладачів факультету, присвячений використанню технологій Microsoft у навчальному процесі, та подібний семінар для студентів та аспірантів. У вересні цього року представництво Microsoft в Україні підтримало міжнародний семінар-тренінг з прикладних задач комп'ютерної та програмної інженерії ACSE'08 проведенням одноденного семінару на тему «Использование технологий SharePoint для организации командной работы».

І ось чергова зустріч на ФПМ: 1 грудня на базі кафедри спеціалізованих комп'ютерних систем факультету відбувся семінар на тему «Microsoft Robotics – технологія майбутнього», який провів менеджер академічних програм представництва Microsoft в Україні пан Денис Холод. Перш ніж перейти до викладання основної теми семінару, пан Холод розповів про Imagine Cup – міжнародний технологічний конкурс для студентів, який проводиться за підтримки компанії Microsoft вже 5 років поспіль (більш докладна інформація знаходиться на сайті http://www.imaginecup.com). Денис Холод розповів про успіхи України на минулорічному конкурсі Imagine Cup'08, всесвітній фінал якого відбувся у Парижі: учасники з України посіли перше місце в номінації «Алгоритми» і третє місце у змаганні програмістів «Проект Хошимі».

В основній частині семінару представник Microsoft розповів присутнім про актуальність роботів у сучасному житті. Особливу зацікавленість учасників семінару викликала академічна модель робота від iRobot Create (на фото), яку доповідач приніс з собою. Цей пристрій є прототипом робота-пилососа з декількома сервоприводами та великою кількістю датчиків реагування на зміни навколишнього середовища. Керування ним здійснюється через серійний порт, до якого для зручності можна підключити Bluetooth-передавач. Учасники семінару дізналися про засоби програмування роботів, а саме про Microsoft Robotics Studio. Лектор ознайомив слухачів с цим пакетом і показав, яким чином треба програмувати поведінку робота за допомогою Visual Programming Language і як були запрограмовані керуючі сервоприводи та датчик на зіткнення з перешкодами діючого робота iRobot Create. Пан Холод спочатку показав, як поведінку робота можна промоделювати у віртуальному середовищі, тобто на моніторі комп'ютера. Далі доповідач підключив фізичного робота, який живиться від літій-іонових батарей, та продемонстрував, як поводиться iRobot Create у реальному світі. Присутні мали змогу самі взяти участь у керуванні. Тих, хто зацікавився технологією Microsoft Robotics, Денис Холод запросив до участі в конкурсі Imagine Cup у номінації Robotics and Algorithm.

Руслан Козачок, студент 3-го курсу ФПМ

x

Електронний кампус

Інформаційні ресурси

Викладачі КПІ

GitHub репозиторій