Ви є тут

Свято першокурсників 2008


2008.08.29 Свято першокурсників

Традиційне урочисте посвячення в першокурсники КПІ відбулося 29 серпня. Свято розпочалося під невеличким дощем, але він не затьмарив піднесеного настрою першокурсників, їхніх батьків, викладачів та гостей, що заповнили площу Знань.

Лунають фанфари, на трибуні з’являються ректор КПІ академік НАН України М.З.Згуровський, проректори, почесні гості.

Під барабанний бій площею урочисто крокують барабанщиці з народного ансамблю «Водограй». Карбуючи крок, виходить військовий оркестр ВІТІ, звучить марш «Січові козаки». Дівчата в національних костюмах виносять Державний прапор України. Під звуки Державного гімну прапор на щоглі піднімають студент 1-го курсу Інституту прикладного системного аналізу переможець Всеукраїнської олімпіади з фізики 2008 року Олексій Мухін та студентка першого курсу факультету соціології Оксана Галенко.

Кращим студентам, представникам різних факультетів, надано почесне право покласти квіти до установлених на території університету пам’ятників видатним ученим – В.Л.Кирпичову, Є.О.Патону, І.І.Сікорському, С.П.Тимошенку, М.П.Кравчуку, С.О.Лебедєву, Д.І.Менделєєву, С.П.Корольову. Курсанти ВІТІ покладають квіти до пам’ятника викладачам та студентам КПІ, які загинули у роки Великої Вітчизняної війни, захищаючи Радянську Батьківщину.

Ректор НТУУ “КПІ” академік М.З.Згуровський вітає першокурсників з правильним вибором вузу, зауваживши, що нинішній світ стоїть перед глобальними викликами. Щоб успішно вирішувати проблеми сучасності, студенти мають стати високоосвіченими та висококультурними людьми. Для цього потрібно докладати неабияких зусиль протягом усього періоду навчання.

Ведуча зачитує привітання голови Верховної Ради України Арсенія Яценюка. З привітаннями та теплими побажаннями до першокурсників звернулися заступник міністра освіти України М.В.Стріха, депутат Київради Д.Й.Андрієвський, голова Секції вихованців КПІ у Польщі Януш Фукса.

І ось площею крокують студенти, якими по праву пишається наш університет – переможці всеукраїнських та міжнародних предметних олімпіад, видатні спортсмени КПІ.

НТУУ “КПІ” знаний та шанований у світі. Його випускники працюють у десятках зарубіжних країн. Сьогодні у нас навчаються громадяни двох десятків іноземних держав, зокрема, Туреччини, Ірану, Китаю, В’єтнаму. Привітати молоде поповнення КПІ вийшли студенти міжнародного факультету в національних костюмах.

А далі розпочалася мистецька частина свята. З хореографічною композицією «Карнавал» виступив дитячий народний спортивно-танцювальний ансамбль «Пульс». Ансамбль бального танцю НТУУ «КПІ» «Стиль» виконав вальс. Першокурсників вітали Королева КПІ та Містер КПІ.

Після урочистого запалення Вогню знань під оплески присутніх та студентський гімн “Гаудеамус” у виконанні Народної академічної хорової капели КПІ у небо злетіли кольорові кульки з написом “КПІ”.

Опісля першокурсники розійшлися по своїх факультетах для отримання студентських квитків і заліковок. А вже ввечері, після концерту у Центрі культури та мистецтв, вони – тепер уже повноправні члени великої КПІшної родини – повернулись на площу Знань на святкову дискотеку і салют. Щасливого вам майбуття, юні друзі!

М.Таранова

x

Електронний кампус

Інформаційні ресурси

Викладачі КПІ

GitHub репозиторій