КПІ – Банкнотно-монетний двір: початок співпраці

Договір про співпрацю між НТУУ «КПІ» та Банкнотно-монетним двором (БМД) Національного банку України було підписано 6 лютого 2008 року. Делегація університету на чолі з ректором Київської політехніки академіком М.З.Згуровським у складі першого проректора Ю.І.Якименка, директора ММІ М.І.Бобиря, директора ВПІ П.О.Киричка, В.А.Тітова (ММІ) відвідала БМД, де їх зустріли керівники виробництва на чолі з генеральним директором Р.В.Арешковичем.

Відбулася предметна ділова розмова, під час якої було узгоджено і підписано Договір про співробітництво між лідером технічної освіти України та найсучаснішим високотехнологічним виробництвом. Мета цієї співпраці – залучення наукового потенціалу і виробничих можливостей для розвитку і вдосконалення технологій банкнотного та монетного виробництв.

Згідно з підписаним договором Банкнотно-монетний двір має визначити проблемні питання та теми спільних наукових досліджень і розробити технічні завдання. Також передбачено проведення на БМД виробничих випробувань нових технологічних розробок і здійснення спільно з науковцями НТУУ «КПІ» аналізу отриманих результатів. БМД бере на себе впровадження розробок у виробництво, розроблення планів підготовки фахівців, навчання та підвищення кваліфікації фахівців Банкнотно-монетного двору на спеціалізованих кафедрах університету тощо. Передбачається, що студенти КПІ матимуть можливість проходити виробничу практику на БМД.

Зі свого боку Механіко-машинобудівний та Видавничо-поліграфічний інститути НТУУ «КПІ» виконують наукові дослідження на замовлення Банкнотно-монетного двору; надають консультації, експертні висновки з проблем банкнотного та монетного виробництв; забезпечують цільову підготовку фахівців та підвищення кваліфікації працівників Банкнотно-монетного двору; забезпечують наукове керівництво здобувачам наукових ступенів з БМД під час виконання ними дисертаційних робіт; організовують підготовку спільних з БМД наукових публікацій і патентів.

Зважаючи на серйозність поставлених завдань, договір діятиме до кінця 2012 року.

Автор: Інф. «КП»