На засіданні Вченої ради: 14.01.2008

Перше в поточному році засідання Вченої ради відбулося 14 січня. На його початку ректор університету академік НАН України М.З.Згуровський тепло привітав присутніх із Новим 2008 роком, коли Київська політехніка матиме нагоду відзначити 110-ту річницю, підвести певні підсумки своєї діяльності, накреслити плани на майбутнє.

Із ювілейними днями народження було поздоровлено професора М.Г.Поповича та академіка НАН України А.М.Самійленка. За визначні досягнення в науці й освіті нагрудний знак МОН “Петро Могила” було вручено декану ПБФ професору Г.С.Тимчику. Почесний знак “Відмінник освіти України” отримали професори І.І.Федорова, Л.М.Димитрова, доцент О.А.Коваль. Почесні грамоти МОН України було вручено професору Г.Ф.Білякову, доцентам В.В.Прокопенку, О.П.Крижанівській, О.В.Романовській, Т.М.Свідло, Л.З.Несен. Почесною грамотою МОН України також було нагороджено колектив кафедри конструювання верстатів та машин за відкриття нової спеціальності “Інтелектуальна власність”.

За доповіддю проректора з наукової роботи члена-кореспондента НАН України М.Ю.Ільченка, було затверджено підсумки щорічного конкурсу університету серед викладачів щодо номінацій “Викладач-дослідник–2007” та “Молодий викладач-дослідник–2007”. У конкурсі брали участь 156 викладачів. Переможцями стали 50 осіб.

Наступним питанням було заслухано та обговорено доповідь проректора М.Ю.Ільченка, про підсумки наукової та інноваційної діяльності НТУУ “КПІ” в 2007 році та завдання на 2008 рік.

При обговоренні доповіді з позитивною оцінкою діяльності наукового напрямку роботи університету та пропозиціями щодо подальшого її вдосконалення виступили М.З.Згуровський, Є.А.Мачуський, В.Г.Колобродов, В.П.Яценко, Б.В.Новіков, Т.В.Сакалош.

За виступом декана факультету лінгвістики Н.С.Саєнко, було розглянуто комплекс заходів для підвищення якості підготовки аспірантів і наукового резерву НТУУ “КПІ” з іноземних мов.

Про результати 5-го туру комплексного моніторингу якості підготовки фахівців у НТУУ “КПІ” до виступу було запрошено першого проректора члена-кореспондента НАН України Ю.І.Якименка. У доповіді було оприлюднено результати даного контролю якості знань студентів за 111-ма спеціальностями університету, які також невдовзі будуть опубліковані та підлягатимуть детальному розгляду в навчальних підрозділах університету з метою подальшого вдосконалення підготовки фахівців та підвищення якості навчання.

На завершення засідання було розглянуто конкурсні справи, вирішено поточні питання.

Ю.Москаленко