Оплесками студенти та співробітники університету, що 9 вересня вщерть заповнили залу засідань Вченої ради, зустріли почесного гостя – народного депутата України, голову Соціалістичної партії України О.О.Мороза.

Олександр МорозРектор НТУУ “КПІ” М.З.Згуровський представив присутнім О.О. Мороза як видатного державного і політичного діяча, відзначив його незаперечні заслуги, особливо як г олови Верховної Ради під час прийняття Конституції нашої держави та пояснив, що виступ Олександра Олександровича продовжує традиційний цикл лекцій, із якими в НТУУ “КПІ” виступають визначні громадські діячі та вчені.

На початку свого виступу про перспективи європейського вибору України та політичну реформу О.О.Мороз тепло привітав присутніх, означив наш університет як славетний вуз, що на сьогодні не втратив своїх традицій, про що свідчать здобуті останнім часом перемоги студентів Київської політехніки на олімпіадах різних рівнів. О.О.Мороз з великою пошаною висловився на адресу професора М.А.Павловського, який, на жаль, передчасно пішов з життя, але багато користі встиг принести під час свого перебування у Верховній Раді. Олександр Олександрович також схвалив участь студентів КПІ в подіях помаранчевої революції.

Увагу присутніх було привернуто до необхідності політичної реформи, яка, за висловом О.О.Мороза, пов'язана із європейським вибором України. У лекції йшлося про небезпеку авторитаризму у владі, про ефективність роботи Уряду, було наголошено, що зміст політичної конституційної реформи полягає у створенні демократичних засад у суспільстві. Доповідач висловився про необхідність вирішення проблем приватизації та пояснив сутність гострих дискусій з цього приводу.

О.О.Мороз відповів на численні запитання студентів, які торкалися різних сторін життя нашого суспільства.

На завершення зустрічі ректор університету М.З.Згуровський від імені присутніх щиро подякував О.О.Морозу за корисну і щиру розмову, що відбулася, побажав народному депутату подальших успіхів у його діяльності. На згадку про зустріч почесному гостю було презентовано картину із зображенням першого корпусу університету.

Ю.Москаленко

Дата події