З 22 по 24 листопада в м. Київ відбулася ХІІІ Національна науково-технічна конференція з неруйнівного контролю та технічної діагностики (UkrNDT-2016). Конференція була організована Українським товариством неруйнівного контролю та технічної діагностики (УТ НКТД) та відбулась у рамках XV Міжнародного промислового форуму. Учасниками конференції стали провідні фахівці в галузі неруйнівного контролю і технічної діагностики, університети і промислові підприємства – вітчизняні та закордонні. Під час форуму підприємства мали змогу презентувати новітні промислові технології, обладнання, інструмент, комплектуючі та інше.

Відкривали конференцію голова УТ НКТД В.О.Троїцький (проф., зав. відділу ІЕЗ ім. Є.О.Патона НАНУ, член Міжнародної академії НК), О.М.Карпаш (професор, проректор Івано-Франківського НТУ нафти і газу, заст. голови УТ НКТД), О.В.Мозговой (директор Придніпровського АЦНК, заст. голови УТ НКТД), М.Л.Казакевич (заст. голови УТ НКТД, член ради директорів Європейської федерації неруйнівного контролю (EFNDT), дійсний член Всесвітнього комітету з неруйнівного контролю (ICNDT) та інші відомі вчені.

У конференції взяли участь науковці та представники підприємств з України, Німеччини, Італії, Болгарії та інших країн. Учасники прочитали низку цікавих доповідей та провели презентації на актуальні теми щодо проблем неруйнівного контролю в основних галузях промисловості. Крім того, усі охочі мали змогу ознайомитись та випробувати сучасне обладнання для НКТД.

Знайомство з приладами (фото Лашко О.В.)Свої доповіді на конференції також презентували і фахівці кафедри приладів і систем неруйнівного контролю КПІ ім. Ігоря Сікорського: проф. кафедри ПСНК С.М.Маєвський ("Аналіз вірогідності контролю"); доц. В.Г.Баженов ("Комп'ютеризована система на базі п'єзоелектричних фазованих антенних решіток контролю колісних пар залізничних вагонів у процесі експлуатації" та "Електростатичний амплітудно-фазовий метод неруйнівного контролю з підвищеною завадостійкістю"); доц. Р.М.Галаган ("Розробка алгоритмів класифікації технічного стану композиційних матеріалів за результатами акустичного контролю"); доц. Є.Ф.Суслов ("Статистичний метод оцінки спектрів інформаційних сигналів імпульсних імпедансних дефектоскопів у процесі моніторингу конструкцій з композиційних матеріалів"); ас. кафедри Ю.Ю.Лисенко ("Застосування імпульсної вихрострумової дефектоскопії для моніторингу технічного стану великогабаритних об'єктів").

Крім того, студенти кафедри, за сприяння та організації асистента кафедри О.В.Лашко, відвідали виставку промислового обладнання. Вони мали змогу ознайомитися з сучасним обладнанням та приладами, поспілкуватись з провідними фахівцями і представниками компаній.

У рамках конференції "UkrNDT-2016", 22 листопада, на засіданні УТ НКТД відбулось нагородження переможців традиційного конкурсу серед фахівців за наукову та практичну роботу в галузі неруйнівного контролю і технічної діагностики. За результатами конкурсів нагороди отримали:

  • Ю.Куц, Р.Галаган (номінація "Кращі науково-технічні публікації в журналах та видання книг");
  • Ю.Лисенко, Є.Суслов (номінація "Кращі молоді вчені та спеціалісти, що працюють у галузі НКТД");
  • А.Момот, Д.Погребенко (номінація "Кращі студенти (аспіранти) за спеціальністю "НК та ТД").

Ми дуже вдячні за відзнаку нашої творчої та наукової роботи.

Конференція "UkrNDT-2016" уже вкотре об'єднала колег, друзів, фахівців, науковців, аспірантів та представників підприємств з усіх куточків України.

Ю.Ю. Лисенко, асистент кафедри ПСНК

Міжнародний промисловий форумВиставковий залБаженовВітальна промова Троїцького В.О.МаєвськийЗнайомство з приладами (фото Лашко О.В.)ГалаганПогребенкоЛисенкоМомотСтуденти ПСНК (фото Лашко О.)
Дата події