Свято в нашій бібліотеці

Цього року святкування Всеукраїнського дня бібліотек у колективі Науково-технічної бібліотеки ім. Г. І. Денисенка НТУУ "КПІ імені Ігоря Сікорського" пройшло особливо цікаво. Ми вирішили повністю змінити сам формат свята і запропонувати нашим користувачам провести 30 вересня разом з нами в режимі нон-стоп, а саме насолодитися святковими пропозиціями бібліотеки від світанку до пізніх сутінок. Тобто, замість звичного графіку роботи ми розчинили свої двері о шостій ранку для користувачів-жайворонків, що прагнули індивідуальних медитацій та самоконцентрації в затишних холах бібліотеки.

При вході увагу багатьох привернула інтерактивна дошка "Залиш побажання для бібліотеки!", яка виконувала функцію книги скарг, відгуків та святкових вітань одночасно. З дев'ятої ранку і до пізнього вечора на усіх пунктах обслуговування кожний читач, який здавав чи замовляв книги, додатково отримував "солодке передбачення" в цукерці від біб­ліотеки. В холах звучала приємна джазова музика, а бібліотекарі пригощали усіх охочих чаєм, кавою та випічкою.

У цей день до 190-річчя першої фотографії відбулося урочисте відкриття виставки оригінальних фотоапаратів та книг з мистецтва фотографії.

Для всіх бажаючих було влаштовано ексклюзивну екскурсію по бібліотеці "Службовий вхід, або Сторонні тут не ходять". Охочих виявилося багато, і замість двох очікуваних груп утворилося п'ять, а це 150 студентів майже з усіх факультетів університету. Вони з цікавістю оглянули книгосховище, побачили оригінальні книжкові колекції, найстаріші та рід­кісні видання, погортали списки перших студентів КПІ, унікальні документи з історії КПІ та фотолітопис з історії бібліотеки. Кульмінаційним моментом екскурсії було споглядання чудового краєвиду з даху бібліотеки.

Але найголовнішою подією дня стала презентація Проекту стратегії розвитку Бібліотеки КПІ на 2016–2020 рр., доповідь про яку зробила наш новий директор О.М.Бруй. Презентація пройшла у приміщенні Відкритого прос­тору "Belka". Серед гостей були ректор нашого університету М.З.Згуров­ський, проректор з наукової ро­боти М.Ю.Ільченко, заступник голови профспілкового комітету співробітників В.О.Корсаков, декани факультетів, керів­ники департаментів та під­розділів університету. Виступ Оксани Миколаївни присутні сприйняли заці­кавлено і висловили пропозиції щодо напрямів розвитку бібліотеки. Зокрема, ректор М.З.Згуров­ський надав кілька конструк­тивних порад щодо перспектив міжнародної співпраці з іншими університетськими бібліотеками і запевнив у його особистій під­тримці наших подальших дій у цьому напрямі.

Проректор з наукової роботи М.Ю.Ільченко високо оцінив участь та роль бібліотечних сервісів у науково-дослідницьких проектах університету і нагородив Почесною грамотою Вченої ради НТУУ "КПІ ім. Ігоря Сікорського" завідувача відділу НТБ К.С.Мошинську – за активну участь у проведенні наукових читань та формуванні видання "Видатні конструктори України".

Щирі слова подяки та вітання висловлювали представники різних кафедр, наші постійні вимогливі читачі – ті, задля кого ми працюємо, впроваджуємо нове, зберігаємо вічне і шукаємо прогресивне.

Ми вдячні усім, хто був з нами весь цей день, а також зробив незабутнім наступний вихідний. За підтримки профспілкового комітету КПІ ми відвідали Національний історико-етнографічний заповідник "Переяслав", один з найбільших і найвідоміших музейних закладів України. Свято закінчилось, але ми працюємо щодня, будете поруч з бібліотекою – заходьте!

Світлана Барабаш, вчений секретар НТБ, канд. наук з соц. комунікацій