29 вересня Національний університет України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» та Науковий парк «Київська політехніка» уклали меморандум про партнерство і співпрацю з АБ «Укргазбанк».

Церемонії підписання передувала презентація низки проектів з проблематики енергозбереження, над якими працюють дослідники університету з різних факультетів і кафедр. Голова Правління АБ «Укргазбанк» Кирило Шевченко зауважив, що саме цей напрям є нині найбільш важливим для очолюваного ним банку як до банку державного, адже питання енерогефективності та енергозбереження є сьогодні ключовими для нашої економіки. «Для нас особливо цікавими є проекти, пов’язані з «зеленою енергетикою», з «зеленою економікою», – сказав він під час обговорення напрямів співпраці. – Тобто такі, які стосуються, насамперед, так званої альтернативної енергетики, яку ми оцінюємо ще й точки зору її «дружності» до довкілля, і такі, які забезпечують скорочення використання вуглеводнів…». Такі проекти, як наголосив Кирило Шевченко, можуть бути цікавими як для найбільших клієнтів банку, наприклад «Укртрансгазу» та інших, так і для комунальних підприємств, що працюють в населених пунктів нашої країни. «Будь-яке комунальне підприємство завдяки нашій співпраці зможе одночасно отримати сучасну якісну розробку, яку пропонуєте ви, і можливість фінансування її придбання, яку надаємо ми», – пояснив він.

Від імені університету документ підписав ректор академік НАН України Михайло Згуровський, від імені Наукового парку – генеральний директор Володимир Гнат, від імені АБ «Укргазбанк» – голова Правління Кирило Шевченко.