Візит Президента України Петра Порошенка до КПІ ім. Ігоря Сікорського у День знань розпочався з покладення квітів до пам’ятника Героям Небесної Сотні та до меморіальної дошки з прізвищами київських політехніків, які віддали життя за свободу та незалежність нашої країни.

Знайомство з університетом продовжилося в залах Державного політехнічного музею України при КПІ та в Науковому парку «Київська політехніка». Особливо уважно ознайомився Петро Порошенко з інноваційним середовищем університету. Про його структуру і напрями роботи розповів ректор КПІ академік Національної академії наук України Михайло Згуровський. Наочним свідченням ефективності такої форми організації науково-конструкторської діяльності стали вже реалізовані проекти, деякі з яких були продемонстровані Президенту. Крім того, очільник держави побачив зразки виробів, які впроваджуються у виробництво підприємствами «Укроборонпрому» і Державного космічного агентства України, що входять до складу Інноваційно-виробничої платформи «Київська політехніка». Пояснення по ходу давали автори цих конструкцій та керівники підприємств. Розробок таких немало: останнім часом співробітники КПІ за замовленнями вітчизняних силових відомств працювали над 26 проектами зі створення нових озброєнь, причому п’ять із них вже поставлено на озброєння. Робота ця триває і розширюються.

Головним заходом візиту стала зустріч зі студентами-першокурсниками. Виступає президент України Петро ПорошенкоПрезидент України поздоровив їх з початком нового навчального року. «Я хочу привітати вас: вам дуже пощастило. Бо Київський політех є, безумовно, школою, якою пишається Україна і яку знають в усьому світі. У 1898 році він був заснований найвидатнішими вченими того часу. І нині в університеті дуже добре зберігають і пам’ять, і напрацювання попередників, і школу. Школу, якою теж пишається весь світ, – наголосив він. – Зараз Університет відіграє надзвичайно важливу роль у зміцненні обороноздатності держави. Я дуже вдячний вченим університету за ті унікальні розробки, які підвищують рівень обороноздатності нашої держави».

Президент також говорив про величезний внесок студентів КПІ в перемогу Революції Гідності і подякував їм за те, що вони й сьогодні не залишаються байдужими до життя держави. Він згадав про двох політехніків, які загинули під час подій на Майдані, а також про п’ятьох студентів і співробітників університету, які віддали свої життя, боронячи Україну від російської агресії. Їхню пам’ять, і пам’ять усіх, хто віддав свої життя за свободу і незалежність нашої держави, учасники зустрічі вшанували хвилиною мовчання.

Виступаючи перед молоддю, Президент України Петро Порошенко торкнувся і проблем, які найбільше хвилюють громадян нашої держави, передусім, війни на Донбасі. «Україна робіть все можливе для того, щоб забезпечити повернення окупованих територій на Сході України, в Криму виключно мирним шляхом. Але він можливий лише тоді, коли ми маємо сильні збройні сили, інші силові підрозділи», – підкреслив він. І додав, що за останні два роки Україні вдалося створити нову армію, і це вже приносить перші плоди.

«Ми вдячні за добрі слова на адресу нашого університету. Особливо важливі вони для наших студентів-першокурсників, – сказав на завершення зустрічі Михайло Згуровський, звертаючись до Президента. – Я просто переконаний, що ваші побажання відіграють велику роль в їх майбутній траєкторії – професійній і людській».

А закінчився цей візит Президента України до КПІ фотографуванням зі студентами.

Дата події