Рада молодих учених НТУУ "КПІ" – діє!

Перший семінар у рамках заходів ради молодих учених НТУУ "КПІ" – "Проблеми молодіжної науки. Стан. Перспективи", пройшов 25 листопада ц. р. у залі засідань адмінради.

Присутніх привітав проректор з наукової роботи академік НАН України М.Ю.Ільченко, який розповів про проблеми вітчизняної науки взагалі і молодіжної зокрема. Також Михайло Юхимович поділився власним досвідом наукової діяльності та висвітлив питання, які найбільш цікавлять молодь: основні помилки, яких припускаються  молоді науковці у своїй роботі; найбільш перспективні наукові напрями для молодих учених в Україні; рекомендації молодим дослідникам, виходячи з власного досвіду; зміни в науковій сфері, які планується здійснити в університеті найближчим часом.

Для розвитку співпраці на семінар були запрошені голови рад молодих учених з інститутів НАН України: О.С.Вашуленко – к.е.н., науковий співробітник, голова ради молодих учених та аспірантів Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г.М.Доброва, член Ради молодих учених України; В.М.Удовик – докторант, директор Фонду Президентів України Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського, член Ради молодих учених України; О.М.Скороход – к.б.н., м.н.с. відділу сигнальних систем клітини Інституту молекулярної біології та генетики НАН України, голова ради молодих учених відділення біохімії, фізіології та молекулярної біології НАН України, президент ГО "UniaScientifica". Гості виступили з цікавими доповідями стосовно проблем та перспектив молодих учених на початковому етапі творчого шляху, ключових напрямів реформування науки в Україні тощо. З порадами для молодих колег виступив стипендіат Кабміну України, секретар ради молодих учених НТУУ "КПІ" О.О.Степаненко.

У дебатах взяли участь усі присутні. Найбільш гострими були питання про відсутність державних програм щодо житла для молодих учених, вкрай застаріле обладнання для виконання досліджень тощо. З'ясувалося, що питання низької зарплати є менш пріоритетним, оскільки молоді люди мають досить чітке уявлення про свої майбутні доходи і працюють за покликанням.

При підведенні підсумків семінару з презентацією виступив голова ради молодих учених НТУУ "КПІ" О.О.Білецький. З урахуванням ситуації в країні, на зустрічі було прийнято рішення додатково провести низку семінарів, спрямованих на використання наукових розробок для оборонно-промислового комплексу України.

В.Й. Котовський, заступник проректора з наукової роботи