Відкриття пам’ятника Героям Небесної Сотні

У День Незалежності в НТУУ "КПІ" біля міжконфесійного Храму Святителя Миколи Чудотворця – небесного покровителя університету відкрито і освячено пам'ятник Героям Небесної сотні.

Гранітний монумент виконано у формі козацького хреста. Він увічнює пам'ять героїв, загиблих за волю і незалежність України під час Революції Гідності. Серед них – і два київських політехніка: студент-заочник ФІОТ Сергій Бондарев, який загинув 18 лютого біля Будинку профспілок, і студент-заочник ФСП Юрій Поправко, закатований сепаратистами біля м. Слов'янськ наприкінці квітня цього року.

Церемонія відкриття пам'ятника розпочалася з урочистого молебну за Україну з нагоди 23-ої річниці її Незалежності. Його відслужив Глава Української Греко-Католицької церкви Блаженніший Святослав Шевчук.

А затим під звуки церковних дзвонів Владика Святослав Шевчук відкрив і освятив пам'ятник.

 "Я переконаний, що цей пам'ятник Героям Небесної сотні надихатиме нинішнє і майбутні покоління київських політехніків, та й не тільки політехніків, а молодь, усіх патріотів України на утвердження її Незалежності, на те, щоб Україна відбулася як могутня, гідна і дуже успішна країна", – наголосив у своїй промові з нагоди відкриття пам'ятника ректор НТУУ "КПІ" академік НАН України Михайло Згуровський.

У церемонії також узяли участь міністр молоді та спорту України  Дмитро Булатов, голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич, президент Малої академії наук України член-кореспондент НАН України Станіслав Довгий, президент Національної академії педагогічних наук України академік НАН України Василь Кремень, перший космонавт незалежної України Герой України Леонід Каденюк, відомий український поет, перекладач, кіносценарист, державний і громадський діяч Іван Драч, відомий український поет, дипломат, державний  і громадський діяч, перекладач і літературний критик  Дмитро Павличко, народні депутати України різних скликань, відомі українські політики, громадські діячі, діячі культури та мистецтв, представники християнських конфесій, співробітники та студенти університету.

Насамкінець учасники церемонії поклали квіти до пам'ятника.

Інф. прес-служби