20 листопада 2013 року в Посольстві Китайської Народної Республіки в Україні відбулася зустріч Надзвичайного і Повноважного Посла Китайської Народної Республіки в Україні Чжан Сіюня з проректором, директором Українсько-Китайського центру НТУУ "КПІ" проф. С.І.Сидоренком, заступником директора Українсько-Китайського центру Є.А.Огородником, директором Наукового парку "Київська політехніка" Я.І.Кологривовим.

Проф. С.І. Сидоренко докладно ознайомив пана посла з тим, як  розвивається співробітництво з китайськими партнерами в освітній та науково-технологічній сферах. Це і представництво НТУУ "КПІ" в Діловій раді "Україна-Китай", і Угода з "Асоціацією Українсько-Китайського співробітництва", що діє в Україні, й Китайсько-Український центр високих технологій в Чжецзянському університеті (який є університетом-партнером НТУУ "КПІ"), і міжнародна діяльність Наукового парку "Київська політехніка", і створені в структурі НТУУ "КПІ" Українсько-Китайський центр, спільний навчально-науковий центр сучасного приладобудування за участю Пекінської компанії аерокосмічних оптико-електронних технологій, опорний пункт Наукового парку на базі Ляонінської електричної проектно-інженерної компанії "Лідер", спільний Китайсько-Український навчально-науковий центр у структурі Шеньянського аерокосмічного університету за участю НТУУ "КПІ".

Проф. С.І.Сидоренко розповів  також про стратегію НТУУ "КПІ" в розвитку співробітництва з КНР – "Програму 4-х принципів" (спільна науково-інноваційна діяльність, спільна навчальна діяльність, підготовка фахівців для КНР, посилення академічної мобільності  і контактів у людському вимірі), яка викликала велику зацікавленість з боку китайських партнерів.

Також проф. С.І.Сидоренко ознайомив посла КНР з результатами візиту делегації НТУУ "КПІ" до провінції Гуандун, який відбувся з 25 жовтня по 5 листопада 2013 р. на запрошення Міжнародного союзу науково-технічного співробітництва провінції Гуандун з країнами СНД. Одним із них стало підписання Рамкової угоди про співробітництво в галузі науки, техніки і освіти між Народним урядом міста Хейчжоу, провінцією Гуандун та НТУУ "КПІ".

Зустріч пройшла в теплій обстановці. Надзвичайний і Повноважний Посол Чжан Сіюнь високо оцінив співпрацю НТУУ "КПІ" з науково-освітньою сферою КНР, пообіцяв і надалі надавати допомогу в подальших кроках НТУУ "КПІ" в цьому напрямі, в тому числі й в реалізації ініціативи університету щодо відкриття на базі ФАКС Інституту Конфуція, або допомогти започаткувати викладання китайської мови для майбутніх інженерів в іншій формі.

Проф. С.І.Сидоренко передав пану Чжан Сіюню запрошення ректора М.З.Згуровського відвідати університет і виступити перед його студентами.

Інф. ДМС

Дата події