29 серпня 2013 року на Алеї видатних учених і конструкторів Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» відбулася урочиста церемонія відкриття пам’ятника видатному конструктору авіадвигунів, академіку АН СРСР, генерал-майор-інженеру авіації Олександру Мікуліну (1895–1985), який навчався в Київському політехнічному інституті.

До історії світової науки і техніки Олександр Олександрович Мікулін увійшов як один із основоположників розвитку авіації та моторобудування в СРСР, а також творець низки поршневих і турбореактивних авіаційних двигунів оригінальної конструкції, деякі з яких свого часу вважалися кращими в світі. До того ж, двигуни О. О. Мікуліна використовувалися не лише в авіації, але й на флоті та в танкових військах. Останні роки свого життя О. О. Мікулін займався медичними проблемами і створив власну систему оздоровлення, котра не втратила актуальності до сьогодні.

За свої роботи академік АН СРСР О.О. Мікулін був удостоєний звання Героя Соціалістичної Праці. Він чотири рази ставав лауреатом Державних (Сталінських) премій СРСР – у 1941, 1942, 1943 і 1946 роках. Нагороджений орденами Дружби народів, Червоної Зірки, «Знак пошани» та багатьма медалями.

«Олександр Мікулін – це людина, яка стала легендою ще за життя. Ми пишаємося тим, що він навчався в 1912–1914 роках в Київському політехнічному інституті, – сказав на почату церемонії відкриття пам’ятника ректор НТУУ «КПІ» академік НАН Україні Михайло Згуровський. – Тож ми з великою радістю відкриваємо пам’ятник Олександру Олександровичу Мікуліну, який доповнить нашу алею пам’ятників видатним авіаційним конструкторам, конструкторам ракетної і космічної техніки, які навчалися в нашому університеті».

У церемонії взяли участь старший радник Посольства Російської Федерації в Україні, керівник групи двостороннього і регіонального співробітництва Ігор Севастьянов, перший секретар Посольства Російської Федерації в Україні Ірина Царьова, перший заступник генерального директора Центрального інституту авіаційного моторобудування ім. П. І. Баранова Віктор Гусєв (Російська Федерація, Москва), заступник директора Меморіального музею космонавтики Юрій Соломко (Російська Федерація, Москва), автор пам’ятника, заслужений художник України скульптор Микола Олійник, викладачі, науковці, студенти НТУУ «КПІ» та інші.

Відкриття пам’ятника Олександру МікулінуВідкриття пам’ятника Олександру МікулінуВідкриття пам’ятника Олександру Мікуліну
Дата події