23 березня відбулася зустріч керівництва університету, співробітників факультетів НТУУ «КПІ», Наукового парку «Київська політехніка» з представниками дирекції Хімічного кластера Баварії Д.Готтшальдом і Й.Кляйном.

У ході зустрічі учасники презентували свій потенціал та обговорили можливі напрями співпраці. Зокрема, директор кластера Д.Готтшальд поінформував присутніх про те, що Хімічний кластер Баварії (Chemie Cluster Bayern www.chemiecluster-bayern.de) об’єднує понад 350 учасників. До його складу входять великі, середні та малі підприємства, університети та науково-дослідні організації хімічного профілю. Фінансування кластера здійснюється за схемою державно-приватного партнерства: 50% – держава, 25% – внески учасників кластера, 25% – надходження від діяльності кластера. Кластер виступає посередником між підприємствами і науковими організаціями. З одного боку, вивчаються проблеми підприємств і залучаються науково-дослідні організації для їх вирішення, з другого – здійснюється консультаційна, правова та інша підтримка впровадження у виробництво інноваційних продуктів, запропонованих ученими. Учасники кластера взаємно доповнюють одне одного і мають вигоду від такої співпраці.

Після цього представники університету коротко презентували свої можливості, інформували про поточні і перспективні напрацювання університетських хіміків.

У той же день відбулася індивідуальна зустріч директора з міжнародних зв’язків Наукового парку «Київська політехніка» А.П. Шишоліна та Й.Кляйна, в ході якої сторони розглянули практичні аспекти можливої співпраці та обробки замовлень Науковим парком з боку учасників кластера. Окремим питанням було винесено вивчення німецькою стороною можливості залучення «хімічного» напряму університету до спільних науково-дослідницьких проектів Хімічного кластера Баварії.

За інформацією Наукового парку «Київська політехніка»

Дата події