Урочистим закладенням капсули на місці, де незабаром розпочнеться спорудження Українсько-корейського центру інформаційних технологій в НТУУ “КПІ”, було дано старт підготовчим роботам цього будівництва. До капсули вклали послання, підписане Його Високоповажністю Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Корея в Україні п. Пак Ро Бьоком та першим проректором університету Ю.І.Якименком.

Презентація проекту Українсько-корейського навчального центру інформаційних технологій (УКЦ), що має з’явитися по вул. Політехнічній навпроти 9-го корпусу, відбулася 28 січня в залі адмінради. Серед почесних гостей – Його Високоповажність Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Корея в Україні п.Пак Ро Бьок, представники посольства, Корейського агентства міжнародного співробітництва КОІСА, компанії «Укренергоналадка» та ін.

Вітаючи присутніх, перший проректор Ю.І.Якименко поінформував, що історія УКЦ бере початок з підписання угоди між урядами України та Кореї в жовтні 2005 р. У жовтні 2008 р. було підписано угоду між НТУУ «КПІ» та КОІСА про створення УКЦ в нашому університеті. Проект розпочався у 2009 р. після обміну Нотами під час візиту українських високопосадовців до Республіки Корея. Також його зареєстровано в Мінекономіки України.

Восени минулого року для УКЦ від корейської сторони отримано відповідне обладнання вартістю 319 тис. дол. Його встановлено в 13-му корпусі. Українські фахівці влітку 2009-го пройшли стажування в Кореї та розпочали заняття за узгодженими програмами. Перша група слухачів закінчує навчання в лютому ц.р.

Юрій Іванович подякував пану послу, уряду Кореї за участь у Проекті, що є гарним прикладом міжнародного співробітництва, та від імені ректорату й усього колективу університету висловив упевненість, що пройде не так багато часу і в науково-студентському містечку НТУУ «КПІ» з’явиться УКЦ – міст, що поєднуватиме Україну і Корею в галузі навчальних, наукових і культурних проектів.

У слові-відповіді пан посол наголосив, що Корея – провідна країна в галузі ІТ-технологій. Вона ділиться набутими знаннями і досвідом через наукові центри, підтримує дружні зв’язки з країнами-партнерами. Успішна реалізація проекту в НТУУ «КПІ», вважає п. Пак Ро Бьок, – гарний початок подальшої міжнародної співпраці, в якій ІТ-технології будуть одним із можливих напрямів співробітництва. Завдяки цьому Україна зможе забезпечити свій економічний розвиток та майбутнє для своїх ІТ-фахівців.

До слова також було запрошено  проректора з адміністративно-господарської роботи М.В.Печеника, начальника управління міжнародних зв’язків Б.А.Циганка,  керівника компанії “Укренергоналадка” М.Д.Куртяка, директора Українсько-корейського центру Т.В.Ковалюк.

У виступах зазначалося, що будівництво Українсько-корейського центру на історичній території кампусу університету є визнанням важливості для КПІ і загалом для України підготовки та перепідготовки ІТ-фахівців з використанням досягнень та досвіду корейських науковців у цій сфері.

У посланні, підписаному на завершення презентації, зокрема, зазначалося: відповідно до угоди між Україною й Корейською Республікою від 20.10.2005 р. про грантову допомогу й технічне співробітництво та угоди від 16.07.2009 р. буде збудовано корпус площею 1500 кв. м для Українсько-корейського навчального центру інформаційних технологій.

Успішна реалізація проекту стане гарною базою для підготовки сучасних фахівців, ланкою співробітництва між партнерами Республіки Корея та України в галузі освіти, науки, культури.

Н.Вдовенко

Дата події