Cтудентський Арт-простір «Вежа»

17 квітня гостинно відчинила свої двері оновлена вежа корпусу № 1 Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут».

Відтепер тут відкрито галерею Арт-простір «Вежа КПІ», в якій експонуватимуться художні твори студентів-політехніків.

«Я дуже радий, що в цьому цікавому куточку КПІ розквітатиме студентська творчість. Наші студенти – надзвичайно талановиті. Віднині вони матимуть камерний, не дуже великий, але справді унікальний куточок, де буде представлено їхню творчість, – наголосив на церемонії відкриття ректор університету Михайло Згуровський. – Я вдячний ініціаторам його створення, насамперед, Геннадію Новікову, який буквально «домучив» мене (звичайно у доброму сенсі), з цією ідеєю. Він вірив у її реалізацію, і я йому дуже вдячний за його ентузіазм і ініціативу. Я також вдячний всім членам групи, які втілювали її у життя. Вітаю усіх з відкриттям цього центру і бажаю йому подальшого розквіту і розвитку!»

Історія з реконструкцією вежі розпочалася рівно рік тому, 17 квітня 2013 року, коли ініціативна група політехніків, до складу якої увійшли студенти та викладачі університету, вирішила взяти участь у конкурсі на 100000 гривень від компанії. Цей конкурс – не перший в історії компанії: вже шостий рік поспіль «Nescafe» розшукує цікаві ідеї та несподівані рішення, даючи авторам кращих з них грошові винагороди для їх втілення.

Ідея КПІшників для участі в конкурсі була благородною – перетворити напівзруйновану ліву вежу головного корпусу НТУУ «КПІ» на арт-простір. Вона сподобалася багатьом, тож саме завдяки великій кількості голосів, відданих за проект, він здобув перемогу в багатоетапних голосуваннях конкурсу.

Одразу після перемоги в приміщеннях вежі розпочався ремонт. Звідти було вивезено купи мотлоху, встановлено потужні конвектори для обігріву, вставлено нові вікна, покладено підлогу, відремонтовано балки, зроблено галерейне та фонове освітлення, завезено меблі та устаткування.

Першим мистецьким заходом у студентському арт-просторі стало проведення фотовиставки «КПІлук» (КПІ крізь призму Instagram). Подібні виставки тут планується організовувати регулярно. У прилеглих підвальних приміщеннях у майбутньому проводитимуться кіноперегляди, зустрічі з цікавими людьми та інші культурно-просвітницькі заходи. А невеличкий балкон ззовні вежі стане для оглядовим майданчиком.

У НТУУ «КПІ» відкрито студентський Арт-простір «Вежа»У НТУУ «КПІ» відкрито студентський Арт-простір «Вежа»У НТУУ «КПІ» відкрито студентський Арт-простір «Вежа»У НТУУ «КПІ» відкрито студентський Арт-простір «Вежа»У НТУУ «КПІ» відкрито студентський Арт-простір «Вежа»У НТУУ «КПІ» відкрито студентський Арт-простір «Вежа»У НТУУ «КПІ» відкрито студентський Арт-простір «Вежа»У НТУУ «КПІ» відкрито студентський Арт-простір «Вежа»У НТУУ «КПІ» відкрито студентський Арт-простір «Вежа»У НТУУ «КПІ» відкрито студентський Арт-простір «Вежа»У НТУУ «КПІ» відкрито студентський Арт-простір «Вежа»